Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » X2 helyett X4 és mégis FPS...

X2 helyett X4 és mégis FPS csökkenés? Mivel lehet a gond a konfigon belül?

Figyelt kérdés

A számítógépem építőelemei: ATI Radeon™ HD 5870 1GB, 4GB GEIL memória, 1TB Western Digital merevlemez, 450W Chieftec tápegység.


AMD Athlon 64 X2 6000+ AM2 processzoromat cseréltem egy AMD Phenom x4 9600 AM2+ processzorra. Az alaplapom csak bios frissítéssel kezeli a phenom x4-et.


A gép teljesítménye nem hogy javulást mutatott, hanem egyenesen romlott.


Legtöbb játékban lecsökkent az FPS-em. (Van olyan is, amiben javulást tapasztaltam.)

Az érdekesség, hogy egy Nvidia 9600Gt-vel szebben mennek a játékok, ami ugye jóval gyengébb kártya.


Mi lehet vele a gond? Miért mennek rosszabbul a játékok? Alaplap csere esetleg megoldaná a problémát, tápegység bizonyul gyengének, vagy esetleg mind kettő?



#AMD #AMD Phenom #6000+ #AMD Athlon #amd phenom x4 9600 #phenom 9600 #amd athlon x2 6000+ #amd 6000+
2015. márc. 5. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Számít, hogy milyen játék. Az alap Phenom elég gyenge eresztés volt, és ha az adott játék nem tud 2-nél több magot rendese4n kihasználni, akkor lassabb lesz.
2015. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A játékok 4 magos CPU-t kérnek. De mint ahogy azt írtam gyengébb videokártyával jobban mennek a játékok, amit nagyon érdekesnek találok. Talán az áram kevés neki? Mivel a hd5870 is elég nagyétkű.
2015. márc. 5. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Windowst telepítsd újra, frissíts minden illesztőprogramot, talán ez megoldhatja.
2015. márc. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de sajnos ez se oldotta meg a problémát.
2015. márc. 7. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!