Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen merevlemezt illetve...

Milyen merevlemezt illetve routert ajánlotok?

Figyelt kérdés

Jelenleg két Wester Digital WD10EZRX van a gépemben (Ez: [link]


Ez így 2TB. Sajnos amikor még vettem a gépet nem voltam tisztában a WD Caivar szériával, abban az esetben a BLUE-t vetttem volna, mivel ha jól tudom az hangosabb viszont teljesítményben jobb...


Amikor vettem a gépet, naivan azt gondoltam az a 2TB mindenre elég lesz. Hát miután kineveztem az egyiket rendszernek, a másikat Tárhelynek, kiderült, hogy az az 1TB tárhely pikk-pakk betelik. Nagyon szeretek videózgatni, és a rengeteg nyersanyag rengeteg helyet jelent.


Szóval a kérdés: Milyen merevlemezt ajánlotok nekem? Egy 30K-s keretem van rá, de nagyon vacillálok hogy egy olcsó kisebb merevlemezt + egy olcsóbb routert vegyek (Arra is szükségem van), vagy inkább egy nagyobb, kissé drágább HDDt.


Amire használnám: Tárhely - Elég erre a BLUE? Vagy jobb valamiben a GREEN? A BLACK jónak tűnik de az nagyon a sebességre éleződik ki, nekem viszont igazából tárolásra kéne. Persze azt is megtehetem, hogy egy BLACKre átteszem az egész rendszert és a már meglévő GREENemet használom plusz tárhelyként, de megéri ez? Mennyiben számít az ezek közti különbség?


( [link]


Bocsánat, tudom hogy hosszú, de azt szeretném hogy átlássátok a problémát :D


Végül, milyen olcsó routert ajánlotok? Ha veszek egy HDDt mondjuk 12K-ért, mit lehet kihozni 18K-ból? Milyen szempontokat vegyek figyelembe? Nekem arra kéne, hogy mivel a földszintem van egy digitális elosztó, gyenge wi-fi jellel, kéne ide az emeletre is vezetéknélküli net. Ezért tenném az asztalomra, bekötni a már meglévő patch kábellel, és LANon rákötni a PCmre (Ez lassítja a kapcsolatot? Minden vezetéken meg), illetve használnám a wi-fi-t telefonra, tabletre stb..


Na ha idáig elolvastad, köszönöm. És még inkább köszönöm az értékelhető választ is. Előre :)



2015. febr. 26. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudod egyáltalán mi az a tárhely? 1 terabyte adatmennyiség az 1 terabyte akkor is, ha a merevelemz kék színűnek van marketingelve, meg akkor is, ha zöldnek. Viszont fontos adatokra egyiket sem kifejezetten ajánlom, WD RED széria vagy lassabb Hitachi/Toshiba vinyók alkalmasabbak fontos adatok tárolásásra (természetesen a megfelelő redundanciáról itt sem szabad megfeledkezni).

18.000 HUF-ból meg be tudnád kábelezni akár az egész lakást is - nem értem minek akarod szívatni magad wi-fi-vel, ami vagy jó lesz, vagy nem. A maximális sugárzást (jelerősséget) törvény szabályozza - ha ennyire egyszerű lenne a dolog, akkor mindegyik eszközre szerelnének egy GSM tornyot és kész is az erős jel, az egész megyében foghatnád az otthoni routered jelét. A mobil (ahogy a nevében is benne van) elsősorban mobilitási célokat szolgál, nehéz elhinni, hogy valaki otthon is arról akar internetezni. De ha mégis, tabletre meg telefonra is lehet internetet csiholni USB eszközön át ami még mindig töredéke egy wi-fi router árának.

2015. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen egyáltalán tudom mi az a tárhely, megnyugodhatsz. Köszönöm, hogy válaszoltál, nem köszönöm hogy bunkó vagy. Egyébként ki kérdezte hogy melyik "nagyobb" vagy ilyesmi? Nem erről van szó. Azért tettem fel a kérdést, mivel ezek a HDk különböző Cache-vel rendelkeznek (Nem tudom ez mennyiben befolyásolja a teljesítményt) illetve gondolom valamilyen szinten különbözenk specifikációik - pl a BLACK kifejezetten a gyors elérhetőségre van tervezve. Szóval nem tudom mit jössz az 1 Terabyte-toddal, ez nem volt kérdés.


-- Router --


Azért akarom wi-fi-vel "szivatni magamat", mivel szükségem van internetkapcsolatra tabletről illetve telefonról. Továbbá nem kérdeztem véleményt az okostelefonokon használt internetkapcsolat szükségességéről, ha megbocsátasz. Nyilván korlátozva van a jelerősség, azért nem vagyok teljesen degenerált hogy itt okíts. Viszont gondolom van különbség adatátviteli sebesség illetve wi-fi szabványok tekintetében.

2015. febr. 26. 20:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként nem "fontos adatok" tárolására használnám - akarom mondani ez elég relatív. Nekem igazából project nyersanyagok (esetenként orbitális videofileok) illetve szimpla tárhelynek kéne (filmek, szoftverek, stb)
2015. febr. 26. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!