Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 1TB-os belső merevlemez...

Milyen 1TB-os belső merevlemezt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Western Digital jónak tűnik, csak ebből is sok verzió van (black,blue...stb).. Melyiket vegyem?
2014. dec. 20. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
2014. dec. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

WD10EZEX, vagyis 1 terás western digital blue.


a green adat tárolásra szolgál, nagyon keveset fogyaszt. Nekem fél évente megdöglött egy, 3-at nyírtam ki eddig, szóval ezt messze kerüld el.


a blacknél tovább tart a garancia, illetve egy kicsit gyorsabb is, mint a blue, bár én ezt nem éreztem különösebben. Illetve valamivel hangosabb, mint a blue, de egy sima ventilátor nagyobb hangot termel kb, szóval ez nem szokott gond lenni.

2014. dec. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy mire kell.

Bár előttem is leírták, azért pontosítok és szólnék a # 2-es válaszolónak is:

WD Green: Adattárolásra szolgáló merevlemezek, melyek változó teljesítménnyel üzemelnek a terheléstől függően energiatakarékossági szempontokból. Akár rendszernek is használhatod, de nem ajánlott, mert hamar tönkremehet.

Valamint felhívnám a figyelmet, hogy az 1 és 2 TB-os modellek közül volt pár hibás darab és azt hiszem pont a fejkordinációval volt probléma(pont a teljesítményváltozás miatt), de mára már javították.

Fontos azt is megemlíteni, hogy kevés rá a garancia és olcsó is és nem is véletlenül (általában 1-2 év garancia).


WD Blue: Ez egy középkategóriás merevlemez, általános felhasználásra ajánják, akár rendszer alá, akár adattárolásra. Legtöbb esetben 7200-as fordulatszámú, de van 5400-as is (pl mobil) (2 év garancia).


WD Black: Nagyobb teljesítményű, mint az előzőleg felsorolt merevlemezek, ugyanis kicsit intenzívebb felhasználásra tervezték, mint pl Gamer gépekbe rendszernek, vagy külön játék lemeznek, illetve akár intenzívebb adattárolásra (szerver). Kicsit jobb minőségű és drágább is, valamint hangosabb is a teljesítménye miatt, de a garancia is tovább érvényes rá (5 év).


WD Red: NAS-ba tervezett merevlemezek, vagyis adattárolásra tervezték őket, persze lehet akár általánosabb felhasználásra, illetve rendszernek is használni őket. Leginkább 5400-as fordulatszámmal rendelkeznek, nem hangosak és a garancia pont egy közepet jelent az eddigi lemezekhez képest (3 év garancia).


WD Purple: A Western Digital legújabb tagja. A WD leginkább megfigyelési rendszerekhez ajánlja 24/7-be folyamatos használatra. Kicsit biztonságosabb mint a többi, persze feladatkörhöz viszonyítva. 5400-as fordulatszámmal rendelkezik és 1-6 TB kapacitású, a garancia leginkább 2-3 év erre a típusra.


WD Scorpio Blue/Black: Laptopokba szánt 2.5-es merevlemez, a nevükből adódóan a "nagytestvérek" tulajdonságait tükrözik.

2014. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2-es még ezt ajánlánám a figyelmedbe:

[link]

2014. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!