Miért van az, hogy némelyik HD Ready monitor képi megjelenítése szebb és élesebb, mint egy Full HD készüléké?
Azonos forrásjelnél a pixelsűrűség a legfontosabb - értelemszerűen egy bizonyos képátmérő felett nincs értelme tovább növelni a felbontást. Egy 20-22" monitoron még jól mutat a HD ready, de egy 42" TV-nél már gagyinak hathat a FullHD is - természetesen ezt a nézési távolsággal szokták kompenzálni - egy moziba vagy előadóterembe beülve sem feltétlen veszed észre, hogy rossz minőségű a kép, mert ülsz vagy 10 méterre a vászontól.
A színhűség is egész jól mérhető dolog, de hétköznapi ember számára nehezen megfogható és könnyen bele lehet esni abba a hibába, hogy olyan képernyőt választunk, ami "szebb képet mutat", mint amit kéne, magyarán túlszínezi a képet - hangforrásoknál is gyakran futnak bele ebbe a vásárlók, mondván az XY divatmárka szebb hangot ad, mint a profi stúdióeszközök. Hát nem, csak olyan részleteket emel ki, amiket nem kéne. Egy kalibrálásnál kibukik minden turpisság.
TV-k esetében (és sajnos már pár monitornál is) a különböző képjavító megoldásokkal szoktak még operálni a gyártók. Szerény véleményem szerint ezeket érdemesebb kiiktatni, mert szintén szeretnek túlzásokba esni.
Köszönöm a választ! :)
Természetesen a képátló és a felbontás arányából keletkező szebb / csúnyább kép esetét megértem. De ugyanolyan méretű kijelzőknél is észrevettem a különbségeket, magyarán, hogy némelyik HD Ready egyszerűen szebb, mint a Full HD. Példa: 32"-os Sony HD Ready tv-k képe sokkal részletesebbnek tűnt a boltban, mint más gyártók 32"-os Full HD készülékei.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!