Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IBM Lenovo ThinkPad laptopok...

IBM Lenovo ThinkPad laptopok közül 100000 Ft értékben mely típusokat érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

A belépő szintű új laptopok árát (100000 Ft) szabnám meg határnak, hogy ennél többet profi gépre sem adnék használtan.


Lehet egy használt ThinkPad alternatíva?


Járhatok jobban vele (ha körültekintően választom ki), mint egy 160 000 Ft értékű új laptoppal?



2015. febr. 19. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Felhasználástól függ, de általánosságban elmondható, hogy egy használt üzleti gép jobb választás, mint egy új, de belépő kategóriás. 100k-ba egy T420-as belefér, ha mindenáron Lenovot szeretnél.
2015. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Járhatsz jobban vele, és még az is lehet vígan működik, míg az új már tönkrement. TinkPad vagy Latitue/Dell amikkel nem nyúlsz mellé...szerintem.
2015. febr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Erősen gondolkodom rajta, mert 160 - 200 000 Ft-ért veszek egy új gépet (lapos, műanyag, gumi hatású klaviatúra), vagy 90 - 100 000 Ft-ért egy használt IBM Lenovo ThinkPad-ot. Kettőt, már láttam működni testközelből. Annyit látok, hogy azért hibák ott is lehetnek, pl. egy 4-5 éves ThinkPad kijelzője becsíkosodott (persze, állítólag "megfőzték" a gépet kicsit).


Úgy kellene, hogy egy 3-6 hónap garit azért adjon az eladó. Nem szeretnék 90 000 Ft-ot kiadni úgy, hogy alapból pl. memóriahibás, vagy HDD szektorhibás a gép.


Van olyan megbízható cég, aki megbízható (pl. céges) forrásból forgalmaz ilyeneket?

2015. febr. 20. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:
A használt PC-ket, laptopokat forgalmazó webáruházakban álltalában 6-12 hó garit adnak a gépekre.
2015. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Láttam magán hirdetéseket is (ThinkPad T420 tömkelegével van). Van ott is, aki 6 hónap garanciát ad. Nyilván, csak garanciával szabad belemenni.


Három kérdés van.:


- Van-e garancia rajta?

- Meddig bírja az akkumulátor, ill. jó-e a töltője?

- Van-e magyar nyelvű billentyűzete?


(A legtöbb hirdetett gépnnek angol, vagy német klaviatúrája van. OK, 2500 Ft a matrica, de az nem túl időtálló. Továbbá a nem magyar klaviatúrásnál ott van, hogy valószínűleg külföldről hozták használtan, esetleg tömegesen és a gép előéletéről semmit sem tudnak. Ki tudja hogy nyúzták...)


Úgyláttam egy magyar klaviatúra 25000 Ft, egy akksi megint ennyi, egyszóval, így könnyen 150 000 Ft-os gép lehet a 100 000 Ft-os használt laptopból...

2015. febr. 20. 22:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!