Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet bekapcsolni ház...

Hogyan lehet bekapcsolni ház nélkül?

Figyelt kérdés
Adott a következő szitu, szükségem van egy működő gépre (pár nap múlva jön meg) de anyagi okokból úgy tudtam csak összerakni a legjobbat, hogy az egyetlen a működéséhez nem létszükségletű elemet, a házat ki kellett hagynom. Ezen kivül a gép full. A házat majd pár hét múlva tudom beszerezni, addig az alaplap szivacsán ellessz, viszont a gépet addig is használnom kéne. Namár most, ha nem kötöm be a házon lévő bekapcsoló gombot (merthogy nincs, sem másik ház amiből kivehetném, vagy beletehetném a konfigot) az alaplapra, akkor hogyan tudom bekapcsolni a gépet? Köszi.

2015. febr. 16. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
egy lapos csavarhúzóval
2015. febr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de kicsit részleteznéd. Így még sose használtam gépet.
2015. febr. 16. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

-de még az is lehet hogy lesz az alaplapon egy külön bekapcsológomb :))))Alaplapfüggő :D


[link]

2015. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A lap egy MSI H81 E34-es. A fotokon amiket láttam róla ilyen gomb nem volt.
2015. febr. 16. 11:51
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

részletezzem?

-ezek szerint nem csináltál ilyent :D talán még gépet sem szereltél össze :)

Gondolkozz józan paraszti logikával:

-Mi történik amikor megnyomod a gép elején a bekapcsoló (POWER) gombot? Ezt:

[link]

-A gomb kissé benyomódik majd ha elveszed a kezed vissza áll eredeti állapotába. Tehát ez egy NYOMÓGOMB

-Más: (de ehhez kapcsolódó) mi történik amikor megnyomod a gép elején az újraindító (RESET) gombot?: Ez a gomb is kissé benyomódik majd ha elveszed a kezed vissza áll eredeti állapotába. Tehát ez is egy NYOMÓGOMB.


Ebből eredően csak akkor csinálnak a gomb érintkezői valamit ha be vannak nyomva. Folyamatosan benyomva tartani nem kell, akkor átalakulna a funkciója NYOMÓGOMBRÓL-KAPCSOLÓRA :)


a POWER gomb és a RESET gomb házon belüli kivezetései ilyenek:

[link]

Látod azt a feliratos részt? Rá van írva: POWER SW. NA azt kell rádugni az alaplap POWER SW tüskéire:

[link]


de neked ez nincsen, neked nincs se nyomógombod, se alaplaphoz vezető kábeled, se tüskére rádugható csatlakozód.

Itt jön képbe a lapos csavarhúzó:

[link]

-A csavarhúzó vége fém. Vezeti az áramot.

a POWER SW tüskék az alaplapon egymás mellett vannak (2 darab van belőle):

[link]

fegod a lapos csavarhúzót és a gépen a POWER SW két tüskéjét összezárod egy RÖVID IDEIG!

[link]


Rövidzárlatot csinálsz!

Így kapcsol be a gép

2015. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Így már zöld, köszi!:) Igen eddig csak laptopot használtam és nem buheráltam PC-t, úgyhogy jól jöttek a képek!
2015. febr. 16. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

gondolom a laptopot sem buheráltad...:)

majd kapsz az alaplaphoz egy kézikönyvet. Manual vagy Instruction manual néven

Azt töviről-hegyire nézd át, olvasd el bár magyar nyelv nem lesz benne:)

Viszont lesznek rajzok, ábrák, hogy semmit ne ronts el.

-Az Alaplap és a gépház közé beszereléskor például távtartókat kell szerelni. Ezt nem írja az alaplap könyve, a gépház leírásában viszont benne kell lennie. De mivel sokan el sem olvassák a könyveket, leírásokat, így nekiállnak egyből csinálni tapasztalat nélkül.

-a ilyekor szokott füst kijönni a gépből, és mint tudjuk: "a számítógépek füsttel működnek , mert ha kijön belőlük a füst ,akkor nem működik tovább a gép" :DDD

2015. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezen részének már alaposan utánna olvastam, a ram berakástól, a proci+hűtő beszerelésén át a SATA cuccok bekötéséig mindent, csak a gépösszeszerelős leírásokban sosem szerepelt a bekapcs.gomb nélküli bekapcsolása a gépnek. Ez volt az egyetlen kérdéses rész.:)
2015. febr. 16. 14:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!