Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyjából mennyibe fog kerülni...

Nagyjából mennyibe fog kerülni ez a config újítás?

Figyelt kérdés
Most van egy fx-6300-as procim egy hd -7750 1GB GDDR5 vga-m és 4GB kingston hyperx ramom, de szeretném cserélni a vga-t egy r9 280x-re és a ramhoz még hozzávenni 8Gb ramot(tehát, hogy összesen 12 GB ram legyen). Milyen procit ajánlatok és kb mennyibe fog kerülni a konfig?
2015. febr. 14. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
RAM-ból szerintem elég 4 giga, ha játékra kell bőven elég a 8 giga, ha ugyanúgy fx procit akarsz akkor vegyél 8000-es szériából 40-50 között lehet kapni szerintem.. amúgy megnézed ipon vagy pcx oldalát, vagy ahonnan veszed és megtudod...
2015. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nos ramnál azért írtam 12 GB-ot, mert nagyon sok játéknál már kell a 8GB(mármint az ajánlott gépigény szerint) és ebből kigondolva arra következtetek, hogy hamarosan bejönnek a 12GB-osak, procinál mindegy, hogy AMD vagy INTEL
2015. febr. 14. 21:52
 3/7 A kérdező kommentje:
egyébként a multimediatowertől fogom venni szerintem, de még nem biztos
2015. febr. 14. 21:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha alaplapot is veszel, akkor igaz, hogy lehet intel is, de ha nem cserélsz alaplapot, akkor csak amd fx procit tudsz bele rakni :)
2015. febr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, 8GB most elég, de 1-2 év és kevés lesz. Nekem pl. Wolfenstein: The New Order megeszik 4GB ramot+ehhez jön a win7 home premium 64 bit, ez így összesen megzabál 7,2GB ramot.
2015. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az érdekes akkor neked nagyon k**i az oprendszered vagy tele raktad full felesleges programokkal illet vagy 40 weblapot megnyitsz játék közben . mert nállam a ryse son of rome is max 2 gb ramot eszik meg....................................
2015. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valakinek 3,2 GB-nyi RAM-ot eszik az OP-rendszere, akkor az inkább ne is használjon gépet, ha ennyire nem tudja "tisztán" tartani.

Nálam most az Alien Isolation a legdurvább játék a gépen, és az eszik 5GB RAM-ot nálam, az op meg mostanság átszokott a 800 MB-ról 1-1,1 GB-ra, szóval ott egy nagytakarítás, vagy újra telepítés, én is újra raktam a gépet, amikor 2,2 GB felé kezdett elkászálódni a gép.

Amúgy meg 8+4 GB RAM az nem éppen jó, inkább legyen 2x4 az a biztos, és majd ha kell még, akkor beleteszel még egy 4GB-osat.

No meg R9 280X mellé már 8320-at kellene betenni, de jobban jársz, ha eladod a 6300-at, meg az alaplapot (ha meg lesz a VGA) és hozzáteszel még egy kicsit és egy "fapados" B85-ös lap meg egy i5 és tessék CPU ügyileg nem lesz problémád a következő 4 évben, az tuti.

A legjobb ár/érték arányú i5 a 4460, az ~50K, valamint a B85-ös lap 14K, ez így igaz, hogy 64K, de ha ki tudsz békülni a használt CPU-val, akkor használtba nézz egy 4460-at.

Akkor lehet, hogy már egy 10-sel rövidebb a vége, és ez már nem mindegy neked se.

2015. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!