Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben jobb egy i5 mint egy...

Miben jobb egy i5 mint egy core 2 quad?

Figyelt kérdés
A választ előre is köszönöm (azt tudom hogy jobb hallotam már olyat is hogy 4 fizikai 4 virtuális mag van az i5-ben amit még nem értek hogy a smart cache miben jobb mint a sima cache) help!!!!

#i5;core2quad
2015. febr. 12. 23:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
56%

"Illetve az nem igaz, hogy régebbi változatok 2 mag + HT-t tartalmaztak, csakis notebook-okba jelent meg ilyen Core i5. "


sajnos a válaszod helytelen :(

i5 530- i5 650 ezek 2 mag+2 ht-s procik lga 1156 foglalatosak :D

2015. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Komplikato ***** válasza:

Hát erős fenntartásaim vannak a C2Q gyengeségét leíró szövegekkel szemben, a haver 9550-es procija Cinebench és más masszív tesztek alatt egy közepes s1150-es i5 közelében volt azért.


A két mag HT témában meg engem igen meglepett, hogy a legújabb, legfrissebb mobil procik között még i7 is van ami csak 2 mag + HT. Szóval ha valaki mobil gépet vesz nagyon utána kell járnia, hogy ne járjon rosszabbul mint i5-el. Persze nem átverésből csinálják, nyilván kevesebbet fogyaszt, tovább tart az aksi.

2015. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"haver 9550-es procija Cinebench és más masszív tesztek alatt egy közepes s1150-es i5 közelében volt azért"


[link]


Már a létező leggyengébb négymagos, nem energiatakarékos i5 is erősebb nála. Egy 1150-es meg már jócskán erősebb nála, úgyhogy nem tudom miről beszélsz, egyáltalán nincs a közelében. Egy tuningolt G3258 szintjét hozza egy alapórajeles Q9550.


Kétmagos i7 mindig is létezett notikban. Sőt, szerintem elterjedtebb is, mint a négymagosok.

2015. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Valóban az i5 530 stb.-ről megfeledkeztem, de akkor változtatok a kijelentésemen: Senki nem adott pontos választ, én sem, de így együtt már megválaszoltok szó szó. :D
2015. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nyers erőben szintetikus tesztekben mindenhol jobb az i5 . a core 2 quad procik ideje lejárt vagy 1 évezrede jó procik voltak anno de már nem ajánlott a vétele az utasítási készletük is régebbi többet fogyasztanak lg775 ős ősrégi elavult foglalat . ha van pénzed nincs az amiért megérné venni egy qq2d procit.
2015. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Amúgy azok a Core 2 Quad-ok, amik felvették a harcot az első generációs i5-ökkel, azok az extreme névvel ellátott Qx-es CPU-k voltak és 80-100 ezer Ft volt... vagyis annyiba fájhatott annak aki megvette még annó. Mostanra már nincsen értelme venni, de ha valakinek egy jól húzható Core 2 Quad 9550-e van mondjuk DDR3-as lappal, abba még talán egy r9 270x szintű kártyát még bele lehet rakni és FullHD - közepes - magas szinten még fog tudni játszani, de a következő lépés a processzor cseréje lesz...
2015. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
... ami persze magával vonja az egész gép cseréjét ( pótolva a mondat vége ).
2015. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat c:
2015. ápr. 24. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!