Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben jobb egy i5 mint egy...

Miben jobb egy i5 mint egy core 2 quad?

Figyelt kérdés
A választ előre is köszönöm (azt tudom hogy jobb hallotam már olyat is hogy 4 fizikai 4 virtuális mag van az i5-ben amit még nem értek hogy a smart cache miben jobb mint a sima cache) help!!!!

#i5;core2quad
2015. febr. 12. 23:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mindenben jobb. De nincs benne virtuális mag (Hyper Threading a neve egyébként), csak négy rendes mag.
2015. febr. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem, de i5-ben vannak ilyenek hogy első generációs második mert hallottam hogy van ilyen i7-nél.
2015. febr. 12. 23:43
 3/18 Komplikato ***** válasza:
10%

Nézz meg valós teszteket mondjuk PH-n, nyers erőben, órajel per teljesítmény és fogyasztás per teljesítményben jobb az i5.

De.

Annyival nem mint sokan regélik itt ezen az oldalon is.

Technikai részletek (felépítés) is érdekel, szintén a korai i7/i5 tesztek és cikkeket ajánlom a Prohardveren.

Amúgy a C2Q proci 2x2 valódi magot tartalmaz. Az első generációs i5 (és a mobil verziók jó része) 2 magot tartalmaz és HT, azaz virtuálisan négy magos. Az új i5 szériák viszont 4 fizikai magot tartalmaznak, de HT nélkül.

2015. febr. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Le írnál nekem konkrét új szériás i5-öt amibe rendes 4 magos van és nem ht-s. plspls
2015. febr. 13. 00:08
 5/18 anonim ***** válasza:
1150es i5 széria a legújabb 4mag 4szál
2015. febr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az okosítást!;)
2015. febr. 13. 00:24
 7/18 anonim ***** válasza:

Senki nem írt teljesen normális választ. A Core 2 Quad nem más, mint 2 db. "összeforrasztott" Core 2 Duo. Emiatt 2 magonként van osztott cache! Illetve, hát "regélik", hogy jobb a Core i5, igaz, hogy az első generációs Core i5-ök nem voltak sokkal erősebbek, de már azok voltak sok esetben. Illetve az nem igaz, hogy régebbi változatok 2 mag + HT-t tartalmaztak, csakis notebook-okba jelent meg ilyen Core i5. Ezenkívül egy Core 2 Quad-ot ha összehasonlítanánk mondjuk egy Core i5 4460-nal, egyszerűen ég és föld.

Nem is beszélve a mérhetetlen nagy technológiai szakadékról a kettő processzortípus között.

Plusz hozzátenném, hogy az Extreme Edition C2Q-ok tudták tartani a lépést csak a Core i5 750-nel... ( 2009-ben és most 2015-öt írunk ).

2015. febr. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Senki nem írt teljesen normális választ."

És neked se sikerült.:D Az első generációsok közt valóban van kétmagos és négymagos is asztali fronton. Csak szerintem senkinek se ezek jutnak az eszébe, ha valaki i5-ről beszél, nekem se jutott most eszembe magamtól.

Igazából első generációs i5-re nem igazán érdemes építkezni. Második generációra már érdemes lehet, ha valaki használtban gondolkozik, csak türelmesnek kell lenni, és kivárni egy jó vételt, mert nagyon el vannak szállva az árak.

2015. febr. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Haswell ben is van 1150 (asztali) 2magos 4szálas i5

i7 árában...

Megéri cserélned Quad ról 2.Gen töl felfele barmire akar i3 ra is ha neked eleg

2015. febr. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A core2quad egy mostani Pentium G3420 szintjét hozza.
2015. febr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!