Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol lehet kapni R9 290-et...

EVoLNT5 kérdése:

Hol lehet kapni R9 290-et 90ezerig garanciálisan és futárszolgálattal\házhoz szállítással?

Figyelt kérdés

89k-ért láttam, de azok referencia modellek és nagyon nagyon melegednek, 93-95c. nem szeretnék aftermarket coolerekre költeni felesleges 17k+-t :(


s pénzileg így jönnék ki.



2015. febr. 9. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos lehetsz benne hogy ha a referencia 90 fölé melegszik, az azért van mert melegedhet addig, és nem árt neki. Az OC potenciálját csökkenti jelentősen, mivel azt már nyilván nem fogja a hűtő elbírni.
2015. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de van amelyik csak 76fokig melegszik, legalábbis láttam olyan r9 290et furmark alatt.
2015. febr. 9. 10:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Furmarkot ne futtass semmilyen kártyán, mert ki fogod nyírni. Jönnek majd itt az okos emberek hogy "De hát lekapcsol mielőtt baja lenne". Igen, lekapcsol, de attól még nem tesz neki jót. Ezeket az úgynevezett "power virusokat" (furmark, kombustor, stb.) semmilyen modern kártyán nem ajánlják futtatni. A Valley/3dmark/heaven tökéletesen megmutatja milyen hőfokon fog menni a kártya maximális játékterhelés alatt, nem kell rádobni még 20 fokot mesterségesen, olyan utasításkészletekkel amiket valós használat során sosem fog látni a kártya.


Egyébként valószínűleg chipenként is változik, de a ventilátorfordulatszámot magasabbra veheted, és akkor kétlem hogy 90 fölé menne akár egy ref. modell is.

2015. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
52%

Csúcs vga t azért is vesznek hogy 100% terhelésen is hangtalan legyen és hogy 20% ot is OC -zhesék

Szerintem várj egy kicsit

2015. febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Gigabyte R9 290 WF OC best buy? 91kért :)

2015. febr. 9. 10:24
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

gpu streszer meg azért jó hogy ház szelőzését kiderítsék

Nem arra vanak hogy háttérben fussanak játék alat vagyis, 1szeri futasra

2015. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 * lemaradt a fontosab hogy >> vga hibáit/hibás e is kiderítsék

#5 jó, de ha igaz nem halk terhelve (persze nem mindenkioek szamit hang)

2015. febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
konkrétan le**arom a hangot, lehet porszívó hangja is, a lényeg, hogy hűvös legyen s ne legyen artifact hiba XD
2015. febr. 9. 10:29
 9/10 A kérdező kommentje:
ja meg olcsó legyen, gigabyte lehet best buy.
2015. febr. 9. 10:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Az artifacteket ki lehet szűrni 3dmarkkal/valleyvel is. Mint említettem, ezeknél magasabb hőmérsékletet semmilyen normális alkalmazás (játék, videószerkesztő) nem fog produkálni, totál felesleges 90 fokon pörgetni a kártyát 150% TDP-vel, és csodálkozni ha a táp nem bírja, vagy meglassul az egész. Egyébként a referencia kártyák sosem tuningra vannak (legalábbis nem kifejezetten). Ha nem akarod húzni, csak játszani akarsz vele, és nem zavar egy kis zaj, akkor szerintem bőven jó a referencia 290. Egy kis plusz pénzért viszont tényleg megérné egy OC modell, rendes hűtéssel.
2015. febr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!