Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intelt vagy AMD-t vegyek, ha...

Intelt vagy AMD-t vegyek, ha 3-4 évente szeretnék fejlesztgetni a gépen?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy komplett gépet már nem nagyon akarok venni, hacsak nem lehetetlen megkerülni. Olvasgatok itt olyanokat, hogy AMD-t ilyen szempontból nem szerencsés venni, mert nem nagyon fejlesztenek, az adott foglalatokra nem adnak már ki sokkal erősebb példányt.


A gond ott kezdődik nálam, hogy valahogy jobban bejönnek az AMD-k. Talán csak a magasabb magszám és órajel teszi, nem tudom. Mivel nem vagyok hozzáértő, nem nagyon tudok dönteni.


Kb. 28-30 ezer lenne az az összeg, amit kiadnék CPU-ra. Mit tanácsoltok?



2015. febr. 7. 22:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%

Az hatalmas tévedés, hogy az R9 280-at kihajtja egy Pentium. Az lehet, hogy a single player tesztek ezt mutatják, de multiban lesznek bajok még gyengébb videokártya mellett is, ezt megtapasztaltam.


Én amúgy i3-at nem vennék, nem igazán éri meg. Szerintem az is kevés lenne egy R9 280 mellé, de azt még nem próbáltam.


Ha valakinek most nincs sok pénze, de belátható időn belül fejlesztené, akkor Pentium. Ha már most is van pénze, akkor i5. Ha meg nincs, és nem is akarja fejleszteni egy jó darabig, akkor AMD 860K.

Szóval jelen esetben a 860K tűnik a legjobb választásnak, ha biztos vagy benne, hogy 3 évig nem akarsz hozzányúlni. Aztán akkor majd cseréled a procit - meg amit még kell - alaplappal együtt.

2015. febr. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

-nézd, ha 3 évente akarsz procit fejleszteni akkor vehetsz X4 860k-t, fx6300-at, fx 8300-at, de 3 év múlva nem fognak sem FM2+, sem AM3+ foglalatba procit gyártani. Már ma sem gyártanak több AM3+ -ost. Tehát a fejlesztés értelmetlen ... Maximum használtan fogsz az alaplapodba procit kapni.

AM3+ -hoz nem lesz másik proci csak amik már ma is kaphatóak....

FM2+ -hoz talán még kihoznak egy 960K-t de nem lesz különbsége a 860K-hoz képest ....és ennyi.

Ha ma Intel 1150-es lapot veszel, vehetsz bele 4-ik generációs PentiumG-t, i3-at, i5-öt, i7-et. Ha jó Intel alaplapot választasz, akkor 5-ik generációsat is és húzhatsz is a procin.

Ha Pentium G-t veszel az alaplapba, lehet hogy jövőre cserélni akarod a 2mag 2szál miatt....

Ha i3-at veszel, 2-3 év múlva akarod cserélni a 2mag 4szál miatt...

Ha i5-öt veszel akkor talán kibírod 5 éven át is, hogy ne cserélj...

i7-est nem szabad játékra venni, ez munkára való proci és drága.

2015. febr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
-azt elfelejtettem írni, hogy nagy valószínűséggel 1150-es Intelre sem fogsz új procit kapni 3 év múlva, nem fognak már gyártani, tehát használtra tudsz itt is fejleszteni. ..
2015. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Milyen foglalatú Intelt ajánlsz akkor?
2015. febr. 14. 18:49
 15/15 anonim ***** válasza:

egyelőre még csakis 1150-est, a legutolsó 2011-3-as foglalatú lapok és procik ddr4-es ram-al nagyon drágák mindenkinek. Majd 3 év múlva...


[link]


[link]

2015. febr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!