Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen konfigurációt ajánlotok...

Milyen konfigurációt ajánlotok a következő feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szeretnék egy új számítógépet venni, főleg játékra kellene.


A paraméterek, amit szeretnék. Csak a gépet kellene összeválogatni, monitort, és beviteli eszközöket majd beszerzek hozzá külön. Tehát a rászánt összeg az teljesen a gép konfigjára mehet:


Ez az összeg pedig: 412068,65 HUF (1000 GBP)


Videókártya: NVidia kártyát szeretnék, itt a fő szempont, hogy linux alatt, ha jól tudom ezek a kártyák támogatottak (van gyári driverük), szemben az ATI kártyákkal. A játékokat windows alatt futtatom, ha nem indul el linuxon, de értelemszerűen a célom, hogy linuxon játsszak velük, tehát a videó kártyán nem kell spórolni.


Memória: 8 gigánál többre úgy gondolom nincs szükségem, de ha gondoljátok, akkor elég a 6 giga is, nyilván később ezt van lehetőségem bővíteni.


Alaplap: Ami értelemszerűen a legjobb egy játékgépnek és a legjobban illik a videó kártyához


Hangkártya: Nem kell túlzásba esni, általában hang nélkül játszok, vagy fülessel. Hangfalat a szomszédok miatt úgysem érné meg vennem, mert nem lehet zajongani, filmeknél meg nincsenek nagy igényeim, csak azért mégis legyen, néha szoktam zenét hallgatni én is :)


Hűtés: Egyelőre vacillálok a levegő és a vízhűtés között, igazából a lényeg az lenne, hogy akár több órás játék során is viszonylag elviselhető zajt keltsen a gép, és ne érezzem magamat úgy, mintha egy server teremben lennék. Szóval fő a "hangtalanság".


Háttértár: Igazság szerint ez sem kell bele, mert van egy 400 gigás winyóm a laptop mellett, amit ráadásul most használni sem tudok, csak a régi gépemből megmaradt. Szóval az van.


Gépház: Nézegettem erről is videókat, igazából úgy döntöttem, hogy egy prémium kategóriás házat szeretnék.


Egyéb: Lemezlejátszóból értelemszerűen cd/dvd író, nem baj, ha nem a leggyorsabb, szerintem 3 éve írtam utoljára lemezt, csak azért mégis jó ha van. És persze a szokásos usb portok az egyéb perifériák csatlakoztatására.


---


A megadott ár iránymutató, + - 10% (900 GBP - 1100 GBP) jöhet.


---


Játéok, amelyeket én preferálok:


Total War széria (Shogun 2, Rome 2, Attila), Company of Heroes 2, Sim City 5, World of Warcraft és World of Tanks.


A fentieket, ha full grafikán jácható minsőgében lehet futtatni már boldog leszek.


Köszönöm a segítséget, sajnos a hardwarekhez ilyen szinten nem értek, és ha már ilyen nagy összeget kiadok rá, akkor valami igazán jó configot akarok.


2015. febr. 6. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Asus GTX980 4GB DDR5 STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5 videokártya 12+24 hó gar. 1 darab 202,822 Ft

Asus MAXIMUS VII HERO alaplap 12+24 hó gar. 1 darab 64,267 Ft

Cooler Master Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1 processzor hűtő 12 hó gar. 1 darab 9,821 Ft

FSP Raider 650W tápegység 12+24 hó gar. 1 darab 22,586 Ft

Intel Core i5-4690K processzor 12+24 hó gar. 1 darab 70,221 Ft

Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FBK2/8 memória 12+24 hó gar. 1 darab 21,767 Ft

Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író 12+12 hó gar. 1 darab 3,771 Ft

Seagate 1TB ST1000VM002 Winchester 12 hó gar. 1 darab 17,141 Ft

Thermaltake VN300M1W2N Chaser MK-I számítógép ház 12+24 hó gar. 1 darab 40,020 Ft

Utánvét kezelés 1 darab 299 Ft


Összesen: Összesen: 452,415 Ft (nem sokkal nagyobb az 1100-as határnál, és olcsóbb is lesz, csak most szar a forint, remélem nem gond azért)

2015. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lajtai László ***** válasza:

Asrock H97 PRO4 alaplap 26000

Cooler Master CM 690 III 27600

Seasonic 550W S12G 32600

Intel Core i7-4790 91000

Kingston 240GB HyperX 3K FURY SSD 36500

Palit GTX980 4GB DDR5 164000

És Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury 22000

Az a HDD lassú egy ilyen géphez.

2015. febr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
i7 fölösleges játékra. Akkor egy olcsóbb Z97-est vegyél és SSD-t, de az enyém jobb játékra.
2015. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Ez a gépház marha jól néz ki :D


Ha kivesszük a winyót akkor máris csak 430k lesz szóval annyira nem lépted túl a határt. Meg aztán nem HUF-ban, hanem GBP-ben fogom megvenni, aztán 1-2 hónap ide vagy oda már nem számít, meglesz a cash rá.


Annyi, hogy winyóból nekem nem kell 1 terrás :) Szerintem még 500 giga is marha sok, ahogy írtam igazából először belerakom a 400 gigás winyómat. Nem szoktam töltögetni semmit, linuxom meg elfér grafikus felület nélkül 100 megán :D Grafikus felülettel kb. 3 giga :D


Windowsom is van, de nem nagyon szeretem, csak munkára kell.


Köszönöm tényleg, nagy segítség mindkét válasz :)

2015. febr. 6. 19:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha játszani akarsz, kell az az 1 terra :)
2015. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

És miért? Van valami más oka a tárhelyen kívül? Ugyanis jelenleg van egy 500 gigás winyóm, és kényelmesen elférek rajta.


Ezen kívül egyébként most néztem utána ennek az SSD -nek. Hát ez brutális :D Szóval akkor a kérdésem, ha SSD-t szeretnék, akkor mit tanácsolsz, milyen legyen?


Egyébként láttam olyat is, hogy SSD Cache, ami a rendes winyót segíti a gyorsabb elérésben. Ez is tetszik. Ugyanakkor még utána kell járnom, hogy linuxon ezek mennyire elérhetőek ill. támogatottak.

2015. febr. 6. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Az az SSHD, én nem látom át annak mibenlétét, de 1 terra azért kell, hogy a sok retek nagy játék elférjen rajta :D
2015. febr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értem, azt hittem, hogy van valami más oka is. Most így hirtelen teljesen ráizgultam az SSD-kre. Mint azt sejtheted a lóvé jelenleg nem lényeg annyira, csak mégis valami keret legyen. Mivel egy tényleg komoly gépet akarok. 14 éves korom óta az innen - onnan összeszedett hw-ból raktam össze magamnak gépet, annak ellenére, hogy marhára nem értek hozzá :D


Mindenesetre sosem volt csúcskategóriás gépem, még talán átlagos is csak néha - néha. De most úgy döntöttem, hogy nem érdekel, most beruházok a topra, még ha csak fél évig is lesz az :D


Tényleg köszi a segítséget :)

2015. febr. 6. 21:11
 9/9 anonim ***** válasza:

" Total War széria (Shogun 2, Rome 2, Attila), Company of Heroes 2, Sim City 5, World of Warcraft és World of Tanks.


A fentieket, ha full grafikán jácható minsőgében lehet futtatni már boldog leszek. "


Azokhoz a játékokhoz egy 150k-s gép is elég lenne, ha esetlegesen mással nem is szándékoznál játszani. Aztán a maradék összeggel pedig annyi mindent csinálhatnál. De a Te döntésed! :3

2015. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!