Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win 8-am rosszalkodik. Miért?

Meleg22 kérdése:

Win 8-am rosszalkodik. Miért?

Figyelt kérdés

December elején vettem egy erős gémmer gépet..

Töltögettem már rá cuccokat, a terrából oan 200gb szabad hely van kb..

És a problémám az lenne hogy, lelassult azért ahhoz képest amien újonnan volt.. de gondolom ez azért még érthető is ha van a vinyón elég sok dolog.. (vagy nem?)

A lemezkarbantartó, töredezettségmentesítő, semmit nem tud felmutatni, teljesen épp a vinyó állapota ien szempontból..

Most az fordult elő hogy gép bekapcsolás után a youtube-on elkezdtem valamit meghallgatni, majd rámentem egy másik vidire, és töltés közben mielőtt beadta volna a másik vidit, mondhatni megállt minden, aztán a kövi pillanatban sötét képernyő, majd újra indította magát..


Valami vírus lesz, vagy mi a gond?

A dll scan szerint 400 dll hiányzik vagy mi.. abból 100 körül van a rendszer dll fájljai.. de ezzel nem tudok mit kezdeni, csak ha kifizetem a dll potlót?? :/

AVG-t használok vírusok ellen, az volt rajta alapból, kellene rá valami más? ami jobb? és azokért is fizetni kell hogy tegye a dolgát, ha van?


(elkezdtem egy külső vinyós biztonsági mentést csinálni, jobb lenne inkább elvinni vissza a számtech boltba újraformázni??:/)



2015. febr. 6. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet sok program fut nálad egyszerre, ami nem kell kapcsold ki
2015. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tera, és nem terra. Utóbbi a Föld latin neve, előbbi pedig egy mértékegységeknél használatos prefixum.


Kezdjük ott, hogy ha minden vackot gondolkodás nélkül feltelepítesz, könnyen előfordulhat, hogy belassul a rendszered.

Egész pontosan nem azért lassul be, mert a vinyón sok dolog van (gondolj csak bele, attól miért lassulna be? Nem tök mindegy a rendszernek, hogy mellette 2 gigányi vagy 500 gigányi adat pihen a vinyón? Hát dehogynem.) Attól lassul be, mert sok dolog automatikusan elindul. Na meg persze bizonyos programok elállíthatnak a rendszerben olyan beállításokat, amik miatt úgy érzed, belassult a rendszer.

Ésszel telepíts mindig! Aztán legyen egy megbízható, naprakész vírusirtód! Én inkább javasolnám az Avastot.

Az ilyen dll scan-szerű csodaprogiktól meg tartózkodj!


Egy újratelepítés nem ártana. Továbbá erősen javallott lenne korlátozott fiókból haználnod a gépet, rendszergazda jogokhoz csak akkor nyúlj, amikor feltétlenül szükség van rá. Előrelátóbb oprendszerek alapból nem is adnak rendszergazda jogot a felhasználónak.

2015. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem,értem.

Köszi a válaszokat.:)

Érezhetően tovább tartanak neki dolgok, többek közt a bekapcsolás is meg 4-5x-dött idővel indul el..

szal mentegetek külső vinyóra, aztán megy a szerelőhöz..:/ :)

2015. febr. 7. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!