Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép leáll, ha kicsit...

A számítógép leáll, ha kicsit is megmozdítom, vagy meglököm, mitől kehet ez?

Figyelt kérdés

Eleinte azt hittem h tápcsere, ki is cseréltem, aztán pasztát raktam a procira, de utána jöttem rá hogy akkor áll le ha megmozdítom, minden kábel újra bedugtam, minden fixen a helyén van. Mégis mitől csinálhatja ezt? Mire gondoljak még?

Köszönöm!


2015. febr. 6. 08:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#9

A bekapcsológombon csak a bekapcsoláskor folyik áram. Az ottani kontakthiba menet közbeni leállást nem okozhat.


Viszont a vezetékek mozgatása jó gondolat. Én is azt tenném.

2015. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11 Na mindjárt megmagyarázod, hogy működik a gépem! :D

Ez attól függ, hogy fizikai értelembe vett bekapcsoló gomb-e. Vannak olyan gépházak, ahol egy elektronika kapcsolja a gépet (nincs normál gomb, csak egy érintőpanel). 12 és 5 volt is kell a működéséhez. Ez pedig az alaplap tápkábeléről van leágaztatva (ennek is megvan az oka, különben kikapcsolt állapotban nem világítana). Ha az a toldás rosszul érintkezik (márpedig a kínai minőségnél előfordul) akkor ezt eredményezi ugyanis nem kap áramot az alaplap. Ami viszont igencsak leállással jár. :)

2015. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Minden kábelt megmozgattam, lehúztam a vinyót és a cd-t is, de sajnos nem sikerült kiszűrni a hibát.
2015. febr. 6. 10:33
 14/16 anonim ***** válasza:
érdemes lenne akkor szervizhez fordulnod (ahol van cserealkatrész) és akkor ki tudják szűrni a hibás alkatrészt
2015. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#12


Milyen elborult elme kellett ahhoz, hogy egy faék egyszerűségű, örök életű, törpefeszültségű kapcsoló áramkört egy külön elektronikával kapcsoljon? :)

2015. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 Erre csak a kínaiak tudnak választ adni! :D
2015. febr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!