Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Webáruház nyitása elöt állok,...

Webáruház nyitása elöt állok, szügségem lenne egy jó, gyors gépre viszpnt olcsóra, tudnátok ilyet ajánlani monitorral és billentyüzettel es egérrel eggyütt?

Figyelt kérdés

2015. febr. 1. 13:49
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Ezt nem fejeztem be! :)



Na akk a programokat teszem az SSD-re a többit meg a merevlemezre!

2015. febr. 1. 20:28
 32/42 Lajtai László ***** válasza:

Nas csak akkor kell ha máshonnan is el akarod érni az adatokat amik rajta vannak. Otthonról vagy utazás közben bárhol. És ha többen dolgoztok ugyan azzal az adattal, akkor több helyről is elérhető egyszerre. Például táblázatok, fotók, vagy bármi. Ha csak menteni kell akkor nem kell NAS.

Az SSD azért jó mert nagyon gyors, és gördülékenyebb a munka, illetve nagy a hibatűrése, nem nagyon meg tönkre.

Az 1 TB ami a gépedben van az nem árt ha ott marad mert akkor nem kell folyton külsőre mentei. Illetve ha sok fotó gyűlik össze akkor, megtelik az ssd.

A külső merevlemez meg biztonsági mentésnek kéne. Az szoktam tanácsolni hogy ne egy helységben legyen a kettő, a gép, és amire a biztonsági mentést csinálod.

2015. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 Lajtai László ***** válasza:
Igen, a windows és a a programok az ssd-re, minden más fotó stb a merevlemezre. Nyilván adóbevalláskor, és fontos adatok érkezésekor mindent menteni külső tárolóra is.
2015. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Értem!

Akkor marad a gépben a 1tb+120gb ssd!

Ezt mar akkor megbeszeltuk!


Most jon a NAS!

Az hogy is mukodik! Szeretnem az adatokat mashonnan is elerni pl nyaralaskor a nyaralomban!

2015. febr. 1. 20:46
 35/42 A kérdező kommentje:
A NAS-ba is kell merevlemez?
2015. febr. 1. 20:54
 36/42 Lajtai László ***** válasza:

Igen abba is kell, egy terra szerintem abba is elég, és nem olyan drága.

Mi is a NAS? Hálózati adat tároló, megosztó.

Nagyon egyszerűen leírva rá dugod a routere és bárhonnan be tudsz lépni és hozzáférhetsz a rajta tárolt adatokhoz adatokhoz, fel is tölthetsz rá.

Különböző titkosításokat oszthatsz ki. PL te hozzáférsz minden adathoz és módosíthatod is, de a kollégád már nem módosíthat rajtuk, vagy nem fér hozzá mindenhez.

2015. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Értem! És én pld. a Balatonról, hogyan érem el a szervert?
2015. febr. 2. 10:30
 38/42 Lajtai László ***** válasza:
Internetkapcsolat kell hozzá. Csak begépeled a "címet" mintha egy weboldalra mennél fel. Megadod a jelszót, és ennyi.
2015. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

Értem! :)

Azon gondolkodtam, hogy ugye egy szere sok fül van megnyitva a böngészőben és sok program. És így egy monitoron átláthatatlan. Nem-e lehetne, hogy 2 monitor nézek egy gépen?

2015. febr. 2. 10:46
 40/42 Lajtai László ***** válasza:
Windowsal megoldható. De egy 24" monitorral jobban jársz. Felesleges kettő. 1920×1200 felbontáson, ki fér két oldal is egymás mellé. És egyszerűbb használni az egeret, billentyűt.
2015. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!