Tudnátok olyan i7-es cpu-t ajánlani ami támogat ddr3-1600Mhz-nél nagyobb mamóriát?
Már kerestem mindenhól de én nem találtam,viszont az alaplap amit vennék csak 1600-nál nagyobb ramot támogat.
Asus Maximus VII Gen
azért mert az alaplap csak 1600MHz-nél nagyobb ramot támogat,ezért húzni kell a procit,ha jól sejtem,de javítsatok ki.
ovics,ez intelre is jó?mert az írja,hogy AMD-re.
"ovics,ez intelre is jó?mert az írja,hogy AMD-re."
-idézet a cikkből:
"Az FSB és a CPU szorzó összeszorzásával kapjuk meg a procink tényleges órajelét (pl.: 283MHz-re emelt FSB és 9x-es szorzó esetén 2547Mhz lesz a CPU-nk működési frekvenciája)"
Kérdező: a világ össze processzorának órajele ebből a két szám szorzatából tevődik össze: szorzó X FSB , lehet az AMD vagy akár Intel.
Miért akarsz tuning i7-et meg tuning ramot? Mire használnád?
"azért mert az alaplap csak 1600MHz-nél nagyobb ramot támogat"
Linkeltem a gyártó _hivatalos_oldalát_, írja, hogy DDR3 1333MHz-et is támogatja (1600 MHz-es modulokról nem is beszélve). De az ASUS US oldala is ugyanezt az információt írja: [link]
"3300(O.C.)/3200(O.C.)/3100(O.C.)/3000(O.C.)/2933(O.C.)/2800(O.C.)/2666(O.C.)/2600(O.C.)/2500(O.C.)/2400(O.C.)/2200(O.C.)/2133(O.C.)/2000(O.C.)/1866(O.C.)/1800(O.C.)/1600/1333 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory"
Ezek után miért egy ki tudja milyen forrásnak hiszel, főleg, hogy az általad beszúrt szöveg vége biztosan lemaradt?
Egyébként józan ésszel végiggondolva sem lenne logikus az "alaplapom nem támogatja az 1600-as memóriát" dolog, mert jelenleg minden Intel processzor maximum ezt a DDR3-as modult támogatja, a többi tuningot tenne szükségessé. Márpedig ez meredek, és példa nélkül álló eset lenne.
Kösz srácok a felhomályosítást! :)
Amúgy játékra használnám a gépet,most raknám össze életem első gépét,elég kezdő vagyok e téren,tudjátok szüleim nem nagyon voltak eleresztve anyagilag,hogy pc-m legyen,így nem is értek hozzá.Nagyon sok kérdésem lenne még ám,de látom sokakat zavar a tudatlanságom,így hagyom.
Talán beíratkozom valami tanfolyamra.
"Amúgy játékra használnám a gépet,most raknám össze életem első gépét,elég kezdő vagyok e téren,tudjátok szüleim nem nagyon voltak eleresztve anyagilag,hogy pc-m legyen,így nem is értek hozzá."
-Nem zavar a tudatlanságod csak szembetűnt.
-tudod honnan lehetett "érezni" hogy nem értesz hozzá? Onnan hogy még életedben nem húztál processzort. Így feltevődött a kérdés bennem, hogy ha egy processzorhúzási műveletet nem volt alkalmad megejteni, nem tudod hogyan kell, akkor vajon mire kellhet neked egy munkára való géprendszer? Aki nem tud processzort húzni, az nagy valószínűséggel nem tudja kezelni a különböző Cinebench, 3DSMax, After Effects, Sony Vegas, Photoshop munkaprogramokat sem...tehát a tuning alapú gép nem munkára kell neki, hanem szórakozásra, játékra.
-csak arra vártam, hogy te mondd ki először...
Szóval akkor jöhet a felhomályosítás:
-Játékra ne vegyél húzható i7-es processzort (Pl: i7 4790K = 100.000 Ft) mert rámegy inged -gatyád és nem érsz el vele semmit. Játék alatt ugyanezt a teljesítményt egy 50.000 ft-os i5 procitól is megkapod.
-Játékra ne vegyél tuning memóriákat, 1600 MHz-es RAM bőven elég. Nem kell 2600 meg 3300 MHz-en járatni a memóriákat játék alatt mert semmivel sem lesz több fps-ed játékban.
-játékra szintén nem kell 60.000 ft-os alaplap, bőven elég egy H vagy Z 97-es chipsetű lap 25.000-es áron...
-Ami nagyon fontos játékhoz az a Videokártya!
ha nagyon jó minőségben nagy felbontáson magas részletességgel akarsz játszani, akkor videokártyából kell venned 100.000 ft-osat.
"Nagyon sok kérdésem lenne még ám,de látom sokakat zavar a tudatlanságom"
Ez az oldal pont azért készült, hogy aki nem tud valamit (="tudatlan" valamilyen témában), az feltehesse. Akkor szokott probléma lenni, ha a kérdezőnek van egy elképzelése, és aki ennek ellent mond, azt elhajtja - de nálad ez nem állt fent.
#19 nagyjából leírta a lényeget. Ha játékhoz akarsz gépet, felejtsd el az i7-et, mert nem nagyon van rá szükség, kevés játék használja ki a HyperThreadingből adódó 8 szálat. Ami kell, az az erős videokártya, ez jelenti minden játékra szánt gép alapját. Itt talán az a legfontosabb tudnivaló, hogy a GPU típusát kell nézni elsősorban, nem pedig a memória méretét, mert utóbbi semmit sem ér erős GPU nélkül. Főleg alacsonyabb árkategóriában látni eszetlen párosításokat (olyan GPU mellett van 4 GB RAM, aminek 1 is sok lenne).
De ha bevallottan nem értesz hozzá, azt tanácsolom, ne "magadtól" akarj összerakni gépet, mert valószínű, hogy kiegyensúlyozatlan lenne az eredmény.
Ilyen irányú tanfolyamról nem tudok, de (jó)pár óra időráfordítással magad is megtanulhatod, hogy milyen alkatrész miért jó. Ehhez én is ajánlom a prohardvert, rengeteg részletes cikk, teszt érhető el rajta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!