Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor probléma?

Processzor probléma?

Figyelt kérdés
Van egy AMD Athlon x4 760k processzorom Arctic Cooling Freezer a11 hűtővel, amit tuningoltam szépen lassan. Felhúztam 4.400 Mhz-re magonként, AIDA64 stabilitásteszt alatt egy 10-15 perc után kékhalált kapott, pedig a hőmérséklete nem volt túl magas. Visszavettem 4.300 Mhz-re amin jól működött, nem is melegedett túlságosan akkor sem, terhelés alatt (Assasin's Creed Unity) úgy 1 óra után kékhalált kaptam de nem tudtam megnézni a hibaüzenetet, majd legközelebb. Most levettem 4.200 Mhz-re de még nem próbáltam nagyobb terhelés alatt. Mi lehet a baja? Ennyit bírna? Szerettem volna legalább 4.500 Mhz-re felhúzni mert az AC Unity alatt azért jelentős javulást vettem észre, kevesebb fps droppal. Feszültséget nem emeltem, alapon hagytam. Talán azt kellene? Valamint msi afterburnerrel mértem a hőmérsékletet, kiasználtságot, fps számot, a GPU-nak 76 fokot írt nem tudom ez mennyire jó vagy rossz, de az fölé nem ment. (Sapphire r7 260x 1gb ddr5)

2015. jan. 23. 09:35
 1/4 A kérdező kommentje:
tápegység: Chieftec iArena GPA400S
2015. jan. 23. 09:39
 2/4 anonim ***** válasza:

GPU 76 az sok nem?

Amúgy a ház jól szellőzik,jó a hűtése és nincs beporosodva?

2015. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen a hűtésekkel nincs baj.
2015. jan. 23. 09:54
 4/4 anonim ***** válasza:

gpu-nak 76 az még nem olyan durva.

A hűtő az nem alkalmas kemény tuningra.

Nem írtad, hogy milyen feszültséget adtál a procinak, és milyen alaplapban tuningoltad.

Simán lehet, hogy szimplán az alaplap nem bírja egy idő után.

Az Aida64 stabilitásteszt meg lepkefing, azzal nem tudsz normálisan stabilitást tesztelni.

Rá kell engedni Prime95-öt. Ha azzal stabilan megy több órát, akkor valószínűleg jó is lesz.

2015. jan. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!