Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet-e probléma, ha a pc nem...

Lehet-e probléma, ha a pc nem szellőzik, zárt szekrényben van?

Figyelt kérdés
Tehát egy akkora méretű fiókban van, mint maga a pc, és csak hátul van két db 6 cm-es luk a kábelek miatt. Mert mostanában halódik a táp, FSP Hexa 400 w, és még csak két és fél éve vettem. 3 hónapja tettem a gépet a szekrénybe, lehet, hogy emiatt megy tönkre? Kiporszívóztam, de elinduláskor hangosan zúg, amíg újra nem indítom vagy magától is megszűnik egy idő után, de elég hosszú idő. És milyen csendes tápot vegyek helyette? :(
2015. jan. 23. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

egy gépnek kell a szellőzés! Nem véletlenül van a sok lyuk a házakon. Minimum fúrj pár lyukat a fiók elejére és vágj nagyobbakat a hátuljára ahova helyezz ventilátort.

Így tulajdonképpen huzatot csinálsz a fiókban és nem sül meg...

Azontúl figyeld a hőmérséklet értékeket. Nem biztos, hogy a táp haldoklik (bár az sem tud szellőzni) de lehet csak túlmelegszik az egész.

Nem is értem.. hogy jutott ilyen hülyeség az eszedbe? Még ha passzív hűtéses lenne az egész gép akkor is kell szellőzés a gépháznak!!!

2015. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyen butaságot hogy lehet csinàlni?? A gépnek kell a hűtés , ne csodálkozz , ha a táp megadja magàt....
2015. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eredetileg asztalos csinálta a számítógép asztalt és kértem, hogy hátul nyitott legyen teljesen, le is volt neki írva. Erre befedte teljesen egy vastag bútorlappal Nagy nehezen vágtam rá két lukat, és gyakran kinyitottam elöl az ajtót, csak nem mindig. De akkor ez ezek szerint nem volt elég. :( Fogom a fűrészt és leszedem a hátulját teljesen, nincs más megoldás.
2015. jan. 23. 14:13
 4/4 anonim ***** válasza:
huzat kell neki, hogy a levegő járjon benne. az nem elég ha nincs hátulja. áramolnia kell a levegőnek
2015. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!