Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 3D nyomtatót vegyek?

Milyen 3D nyomtatót vegyek?

Figyelt kérdés

Új vagyok ebben a témában, de elérkezett az ideje, hogy új perspektívát és határokat szabjak az elképzeléseimnek!

Leszögezném nem egy állandó bütykölésre, állítgatásra szoruló időrabló valamit szeretnék vásárolni!!!

Kísérletező ember vagyok, akinek arra van szüksége, hogy bedugjam, nyomtasson, kivegyem a munkadarabot és folytassam a munkám! Szóval nem avval szeretném tölteni az időmen hogy ez a cucc már megin mért nem jó?

Egy maximum 300 ezer köröli masinát keresek, mely AutoCAD vagy más egyszerűbb tervező programok adatait képes feldolgozni és a jelenleg több százezres gépészeti költségeimet hathatósan csökkentené a sufni tuning műhelyemben!

Remélem vannak köztetek boldog 3d printer tulajdonosok és megosszátok velem jó és rossz tapasztalaitokat!

Nagyon nagyon sokat segítenétek!

Előre is köszönöm!



2015. jan. 22. 16:00
 1/3 3D kívánság válasza:

Gépészet: A 3D nyomtatás nem teherviselő elemek gyárt. A megszokott műanyagoknál is gyengébb, a rétegek közötti gyengébb tapadás miatt. Nem elég pontos, és nem elég megbízható. Prototípus gyártáshoz is többszöri kísérletezés szükséges. Kevés esetben használható gépészeti alkatrészek készítésére. Egy gépműhelyben gyorsabb, pontosabb és olcsóbb alkatrészt előállítanod.


1.000.000 Ft alatti gépekkel foglalkozni, bajlódni kell: fej eldugulás, letapadás biztosítása, különböző szálak beállításainak kitapasztalása.


Mi fél éve használunk egy ennél kicsit drágább gépet, és az alatt annyi új gép jelent meg, hogy teljesen elölről kell kezdeni a gépek közötti választást.

2015. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 3D kívánság válasza:
Pontosítok: 300 e-nél kicsit drágább, nem a milliónál :)
2015. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az előző válaszadó szerintem eléggé egyoldalúan közelítette meg a témát. Az tény, hogy nem ezzel az eljárással fogsz mondjuk egy hajtóműbe fogaskereket gyártani vagy mondjuk kivágó szerszámot, azonban rengeteg olyan terület van a gépészetben ahol igen nagy hasznát lehet venni a 3d nyomtatónak. Néhány példa a teljesség igénye nélkül: Prototípus előállítása ergonómiai tesztekhez, gépalkatrészek modellezése beépíthetőségi, szerelési próbákhoz, hiszen jobb ha a több milliós fröccsöntő szerszám vagy a szintén nagyon drága egyedi alkatrészek legyártása előtt kiderülnek az esetleges tervezési hibák. További példaként még megemlíteném, hogy olyan alkatrészek legyártására is lehetőséget nyújt, amit a hagyományos forgácsolási eljárásokkal nem lehetne megoldani, gondolok olyanra, mint az alámetszett üreggel, éles belső sarokkal, stb. ellátott alkatrész.

Amúgy abban sem értek egyet, hogy nem megfelelő szilárdsággal rendelkezik a már "megszokott" műanyagokhoz képest. Egy jól beállított középkategóriás géppel is már lehet olyan alkatrészeket gyártani, melyeknek tulajdonságai vetekszik a fröccsöntött műanyagokéival.


Rátérve az eredeti kérdésre, amit bár másfél éve tettél fel, de jelenlegi állás szerint én azt mondanám inkább az 5-600 ezer Forinttól kezdődő kategóriákban keresgélj. Illetve attól függ igazából, hogy pontosan mire szeretnéd használni, mennyire számít az előállított modell felületi minősége, a nyomtatáshoz használni kívánt anyag, a gép gyorsasága, a nyomtatott réteg vastagsága, a nyomtatandó modell befoglaló méretei, stb. Nyomtatási eljárásból is több féle létezik, legelterjedtebb az FDM technológia, amelynél egy műanyag szálat megolvasztva (extrudálva) építi fel a nyomtató a szeletekre bontott modellt, vagy ott van az SLS technológia, amivel már nagyon jó felületi minőséget és nagy pontosságot lehet elérni, azonban ezek a nyomtatók jóval drágábbak, mint az FDM technológiát alkalmazó társai. Amúgy 2-300 ezer forintos árkategóriába az FDM-et használó, KIT-ben kapható nyomtatók szerepelnek, amelyek inkább csak hobbi, művészeti célokra, kisebb pontosságot igénylő feladatokra alkalmasak.

Ha konkrét márkát kellene mondanom akkor Makerbot-ot vagy Zortrax-ot mondanék ami az ár-érték arányt illeti.

2016. júl. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!