Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan formázzam le a HDDt?

Nfsfan kérdése:

Hogyan formázzam le a HDDt?

Figyelt kérdés

Új HDDt raktam a gépbe a régiről pedig szeretném letörölni az oprendszer hogyan tudom leformázni? Úgy hogy olyan legyen mint az új nem legyenek rajta partíciók stb.


Arra gondoltam hogy elindítok rajta egy windows telepítést és amikor felajánlja hogy le tudom formázni meg partícionálni a merevlemezt ott leformázom és megszakítom a telepítést ez működhet?



2015. jan. 18. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Működhet úgy is, de elég, ha windows alól a lemezkezelésben leformázod.
2015. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan így kell csinálni, ahogy írtad.
2015. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 eVoLNT5 ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy windows alatt felraktam a win7-et.

maradt még 12gb helyem, elég volt rá.

a windows.old (régi windowst) mappát meg lemezkarbantartóval töröltem

2015. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat akkor megpróbálom az én módszeremmel remélem bejön :D ha nem akkor kipróbálom ezt a másik 2 őt is:)
2015. jan. 19. 15:29
 5/11 anonim ***** válasza:
A telepítős megoldás működik, de csak törölni tudod a partíciókat, formázni már nem, mert formázás után rögtön másolná fel a Windows a fájlokat.
2015. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát nekem elvileg sikerült leformázni is mert most nincs rajta semmi :D
2015. jan. 19. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztos? Ha csak a partíciókat törölted, 2 perc visszaállítani a fájlrendszert. De ha nem akarod eladni, akkor jó lesz így is, használható állapotban van.
2015. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Nem jutott eszembe hamarabb, de pl.a CCleaner-rel minden adatot törölni tudsz vagy a "szabad" lemezterületről, vagy az egész meghajtóról. Sőt, ha paranoiás lennél, akkor akár 35x-ös felülírással is megteheted a dolgot.


Ez a program egyébként is alaptartozék egy számítógépen (szerintem)

2015. jan. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
megvan de már eltöröltem róla mindent és ki is vettem a gépből el akarom adni de kipróbáltam és azt írja nincs rajta semmi
2015. jan. 20. 20:29
 10/11 A kérdező kommentje:
egyébként CCleanert én is használok nagyon jó kis program
2015. jan. 20. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!