Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az USB 2. 0 port csatlakozóval...

Az USB 2. 0 port csatlakozóval ellátott notebookhoz külső HDD-t veszek, akkor az USB 3. 0-ás külső Hdd adatátviteli sebességét a gépem 2. 0-ás USB-jének gyengesége korlátozni fogja?

Figyelt kérdés
Kaphatnék, ebben a témában valamilyen jó tanácsot? A gépet egyelőre még szeretném megtartani egy darabig.

2015. jan. 16. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, de ha amúgy az írási/olvasási sebesség nem éri el az usb 2,0 adatátviteli határát, akkor semmit sem jelent a probléma.
2015. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

így van, korlátozni fogja. Nekem pl laptopom volt, ami csak 2.0-át tudott, ezért elég lassú volt a másolás. Nemrég vettem új gépet, amin van 3.0 usb, rádugtam, elkezdett másolni, puff, kész is volt.


Amúgy az írás/olvasás nem éri el a 2.0 sebességét az inkább a régebbi vagy ócska noname kínaiakra igaz. Egy normálisabb külső vinyót ez nem érint, szóval ott tényleg lekorlátozza az adatforgalmat a notebookod.

2015. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Így viszont arra jutottam, hogy most csak kisebb külső hhd-t veszek ami olcsóbb, mert mire 3.0-ás notebook portom lesz (mondjuk 1-1,5 év múlva), addigra úgyis elavult lesz az a hdd amit most akarok venni. :)
2015. jan. 16. 11:23
 4/4 anonim ***** válasza:

azért nem éri meg kisebbet venni.

Nekem 2 éves a külső 1tb-os hdd-m, 3.0-val vettem és csak most jó 2 hónapja tudom kihasználni ezt, mert az asztalin van 3.0. Szóval csak ilyen megfontolásból elég nagy hülyeség a lassabbat venni.

2015. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!