Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Otthoni NAS szerver?

Otthoni NAS szerver?

Figyelt kérdés

Kineztem par szazezer forintert NAS szervert aminek van webes elerese es 12 hdd fer el benne. Kibovitem mind a 46 terrat, es kivancsi lennek ra hogyan lehet ezt feldarabolni es kiosztani. Ertem en utt azt hogy ismerosoknek baratoknak adni par szaz giga helyet tarolasra mint egy felhotarhely szamukra. Ehhez kell valamilyen kulonleges program? Bejelentkezo felulet, jelszoval felhasznalonevvel es minden egyebbel ami egy webszerverhez kell.

sszefoglalva: 46 terra hely elosztogatasahoz mi kell.


Ha zavaros egy picit vagy nagyon akkor megprobalom majd erthetobben leirni. Remelem jo lesz igy. Bocsanat az ekezet miatt este van es faradt vagyok :)



2015. jan. 8. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon lassúak a NAS-ok szerintem arra, hogy több ember egyszerre használja.

Valami QNAP-ot néztél?


Nekem egy régi Netgearem van de az vicc, szerintem a routeremben is erősebb CPU van. Használhatatlan volt neten keresztül de még LAN-ból is.

De nem is volt többszázezer.

2015. jan. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
[link] ez az. Az alacsony savszelesseg nem gond mert nem kozze akarom tenni hanem csak ismerosok kozott
2015. jan. 8. 01:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a te nézőpontodból az adatbiztonság smafu. Azaz ha 1 winchester elszál akkor az adat is... Néz utána:

RAID 0, 1, 5, 10, 01


Perzse biztonság miatt a tárhely csökken. Ha teljes kapacitás mondjuk 80TB akkor Raid 1 esetén elérhető 40TB.

2015. jan. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele de nem ez volt a kérdés. rendszer felállításról volt szó
2015. jan. 8. 09:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a raid 0 AZ nem biztonság csak teljesítmény növelés
2015. jan. 8. 10:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha lehet rátelepíteni FreeNas-t akkor az lesz a megoldás

itt egy screenshot:


[link]

Szóval hozzátudod rendezni a felhasználókhoz a partíciókat, mappákat.


Amúgy nagyon sok mindent tud ez a kis oprendszer érdemes utána járni youtube-on meg az oldalukon:

[link]


De egyébként ha nekem kéne tárhely akkor:

- szereznék egy szerver házat és tennék bele egy itthonról kimaradt régi gépet

- vennék hozzá raid vezérlőt

- meg egy intel-es netkártyát


és egy FreeNas-t rátelepítve ugyanazt tudná mint amit kinéztél csak kb harmad vagy negyed áron.


valami ilyesmire gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=KjXH0S2iqTA

2015. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :)
2015. jan. 8. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!