Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD vs Intel játékok terén?

AMD vs Intel játékok terén?

Figyelt kérdés
Szeretnék újítani gépet, lap+proci, olyan 60E-70E körül. Használt új, mindegy. Melyik gyártót, illetve milyen típust ajánlotok? az eddig megjelent játékok, és a közeljövőben debüdált milyen eredményt ért/érne el? Tapasztalatok?

2015. jan. 5. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez leginkább attól függ, mennyit költenél az egész gépre, mivel játékoknál előbb kapsz VGA limitet, mint processzort. Amúgy, ha csak az árkategóriát és a felhasználási célt nézzük, jelen esetben én egy Haswell i5-t vennék, mellé egy H97-s lappal. AMD téren ebben a kategóriában az FX-8320 éri meg a legjobban, de AM3+ foglalat már nem fejleszthető.
2015. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

igen, az számít hogy mi megy mellé, főként a vga, mert nem szabad a vga rovására jobb procit venni ha játékra kell és nincsen tervben a közeljövőben fejlesztés

70 körül kijön a 4460 + h97m pro4 vagy ha az már sok akkor 4440 + b85m pro4

2015. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
60-70E körül nem igen vesz az ember külön VGA-t a gépbe, tehát szerintem AMD (A8-7600).
2015. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
#3 ahogy én értelmeztem, az összeg csak az alaplapra és a processzorra vonatkozik, nem az egész gépre.
2015. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

#1 ebben az árkategóriában FM2+-ra éri meg fejleszteni, nem AM3+-ra.

Főleg, hogy FX8320+alá egy rendes alaplap elvitte a pénzt, és hol van még a RAM, HDD, Táp, Ház, VGA?

AM3+-os procikba nincs APU vagy IGP, VGA nélkül lószaftot se tudnak kezdeni.

2015. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 Ez teljesen igaz. Én most konkrétan csak a teljesítményt vettem figyelembe. Igazából elég hülyeséget írtam azzal, hogy ez éri meg a legjobban ebben a kategóriában. A teljesítményre értettem. Meg írtam is, hogy az AM3+ nem fejleszthető. Egy FX-8320 azért nagyobb erőt képvisel, mint egy X4 860K. Igaz, Full HD vagy annál magasabb felbontás esetén nem sok a különbség a legtöbb játéknál.
2015. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Amúgy meg felhasználási területet jó lenne tudni, mert ha tegyük fel csak internet akkor az egy mezei Celeron G1840+ egy alaplap meg 4GB RAM és sima ügy.

Ha kicsit komolyabb, akkor G3420+H97-es lap (fejlesztési lehetőség végett) meg szintén 4GB RAM+lapozófájl, és meg is van oldva.

Ha komolyabb játék a cél, akkor még maradhat az előbbi felállás csak 8GB RAM meg egy GTX750Ti minimum kell.

Komolyabbhoz egy i5 4440+R9 280/280X meg az említett H97-es lap.

Ha szerkesztgetés akkor már egy i7 4790+R9 280 (ilyenkor már ez is elég), lehetőleg 16 GB RAM, és maradhat a H97-es lap.

KB ilyen felállások vannak.

2015. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mivel a procinak köze nincs a felbontáshoz így tényleg nincs különbség köztük.....

A proci számolja az objektumok helyét, az AI-t meg egyéb ilyet, és ezt a VGA-val "közli" ami kivetíti elénk a képet (persze ez nem ilyen egyszerű folyamat).

2015. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem győzöm leírni naponta tízszer, hogy játékra először is VGA kell, ahhoz választunk CPU-t.

Hiába veszel te i7-et, ha 30K-s VGA-ra futja mellette, szart sem fog érni.

2015. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 ha ezt most nekem szántad, akkor kérlek olvas del mégegyszer amit leírtam (7. voltam).
2015. jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!