Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy réginek mondható gép,...

Van egy réginek mondható gép, ami ALAPJÁRATON (nincs megnyitva semmi) 70-80 fokos a vidikari és a proci-alaplap is felmegy néha 80 fokra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A gépem a következőkből áll:

P4M80-M7 alaplap

P4 3Ghz

X1650-es vidikari

2GB ram

Windows 8.1


Tudom hogy sz*r és régi, de vennék már másikat. Amíg ez van, addig szeretném normálisan használni.. Mit tegyek?:/



2015. jan. 4. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
takarítsd ki
2015. jan. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Huhh, köszi a gyors választ, de viszont 1 hete lett kitakarítva.
2015. jan. 4. 17:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Be van száradva a hűtőpaszta mindenütt - ez ilyen iődsen végülis normális. Cserélni kell a GPU-n, a chipseten, a CPU-n, de jó eséllyel a CPU kupak alatt is.
2015. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jajj tényleg.. Szó volt már róla hogy ki lesz takarítva a gép ilyen mélyen is, de az még nem volt megtéve. Holnap úgy is suli:D:( Apu jön majd és megpróbálom holnap kitakarítani.

Amúgy én is kitakarítottam már, csak nem ennyire, mivel pasztám nincsen, de Apunak van. Majd megkérdezem tőle és megpróbáljuk megcsinálni

Köszi a válaszokat:)

2015. jan. 4. 17:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Újra kell pasztázni a procit és az alaplapot, esetleg egy halkabb és nagyobb légszállítású ventit venni a gépházba hátulra. Én erre a gépre inkább xp-t raknék. Egyébként nem szar, nekem is hasonló a régi gépem (p4 2,6ghz, Radeon 9200, 1GB ram), persze most már csak a port fogja.
2015. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*alaplap helyett videokártyát akartam írni, bocsánat
2015. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Már Apunál van a gép, és amúgy tudom h azért ad teljesítményt és azért van egy ici pici ereje, DE

Win 8.1-et simán elviszi.. Sokkal gyorsabb mint egy XP és mint egy Win7, ez eddig a leggyorsabb. A videókat is nagyon jól viszi. Annyi a bökkenő, hogy mivel az X1650-ös karit csak manuálisan tudtam felrakni, ezért "félig" van fent, és a Control Panel meg ezek nincsenek rajta, de a játékok elmennek, viszont videózni nem tudok... OBS-t viszi simán 60FPS-el a 8.1, de a 7-esen 8FPS-em volt.. De ez a baj, hogy a 60FPS-el működő 8.1 nem tud rögzíteni a részlegesen feltelepített driver miatt, így az kimarad(t). Én inkább már új gépet vennék, de alapból egy i5, R7 240 Boost, Asus alaplap és 8GB ram már 130k, és annyi meg sok, én olcsóbban vettem volna, és vidikari miatt fizegtni úgy 11k-t, hogy asszem nem is PCI-E-s a foglalat, nem nagyon jó ötlet lenne, ezt a gépet már le kellene cserélni. De ki tudja, azért megnézem hogy milyen a foglalat. A RAM is ugye 2GB, ami már ma kevés, és nem tudom, hogy a DDR2-es 2x4GB-t be tudna-e fogadni már ha van e egyáltalán.

2015. jan. 5. 21:24
 8/14 A kérdező kommentje:
...Hát nem. Max 2GB, proci az P4 Prescott vagy Celeron D, PCI-s a foglalat. Szóval ha egyszer lesz több pénzem rá, akkor majd veszek. Köszi és várom a többi választ:)
2015. jan. 5. 21:26
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt a gépet nem érdemes már reszelgetni. Integrált grafikai megoldások is hozzák ennek a kártyának a szintjét, tehát szerintem nem kell rögtön 130 ezres konfigokban gondolkodni...de manapság C2D gépeket is 20-30.000 forintokért vágják az ember után, az is jó lehet még pár évig a megfelelő hardverekkel.
2015. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Intel:

Gigabyte GA-H81M-S2PH: 9K [link]

Pentium G3220: 12K [link]

Sapphire R7 250: 18K : [link]

2x4 GB Kingmax: 16K [link]

Össz-vissz: 55K


AMD:

Gigabyte F2A88XM HD3: 14K [link]

2x4GB G.Skill 2133Mhz: 22K [link]

AMD A10-5700: 19K: [link]

Össz-vissz: 55K


+ha öreg vagy gagyi a tápod akkor megfejelendő egy 10k-s FPS vagy Chieftec táppal


Mindkét rendszer bőven viszi a mai játékoakt (még ha nem is fullHDben), s mindkettő bőven fejleszthető lesz a jövőben, meg garis az összes alkatrész. Arról nem is beszélve, hogy a mostani P4-es gépedhez képest mindkettő fényévekkel gyorsabb. Ismétlem: nem kell ma sem 130k egy aktuális konfigurációhoz. Sőt, talán még soha nem volt ilyen olcsón elérhető az átlagember számára is a kor csúcs-közeli számítási teljesítménye.

2015. jan. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!