Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bármilyen meghajtó jó windows...

Bármilyen meghajtó jó windows 7 és 8 telepítésre?

Figyelt kérdés

tegnap raktam volna össze az új gépemet, de kiderült hogy nem IDE hanem SATA csatlakozó van rajta, ezért nem tudom összekötni az IDE meghajtóval


kérdés: bármilyen SATA dvd írót veszek, akár egy több éveset, összetudom kötni, és betudom olvasni vele a windows 7-8 lemezeket, majd feltudom vele rakni az operációs rendszert?


(mindezt azért kérdezem mert olcsón hozzátudok jutni egy ilyen dvd íróhoz)



2015. jan. 4. 13:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

nekem eleve pentium 4es számítógépem van, 478as foglalatú alaplappal. konkrétan a meghajtó csak dísz a számítógépben, azért kell nekem hogy windows-t telepítsek. nem szoktam használni.

egy teljesen új konfigot akarok összerakni, csak nincs hozzá sata meghajtóm, és az alaplapba nem tudom belekötni az ide meghajtót. ráadásul kaptam egy cd-t is az alaplaphoz, amit szintén nem tudok használni.

azért kérdeztem, hogy letudom-e tölteni a drivert az internetről anélkül hogy felraknám cd-ről

2015. jan. 4. 14:04
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez a kettő valamivel olcsóbb, mint egy optikai meghajtó, ezekkel már üzemeltetheted az IDE csatlakozós optikai meghajtódat:

[link]

[link]


De ha azt vesszük, hogy 4390 forintért már vadonatúj SATA optikai meghajtót is lehet venni, én inkább azt vennék: [link]

2015. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
értem, de ezek nélkül nem lehet megoldani? nem a pénz szorít hanem az idő :/ mire megérkezne a posta stb..
2015. jan. 4. 14:11
 14/14 anonim ***** válasza:

-persze, a normálisabb alaplapgyártók a hivatalos weboldalukon letölthetővé teszik a drivereket az összes op. rendszer részére, minden ami a cd-n van fent lesz a weboldalon is.

-de ezeket mind a Windows telepítése után tudod megcsinálni. Csak akkor tudsz felmenni a gyártó oldalára ha működik a hálókártyád. A hálókártyád akkor fog működni ha települ a driver. Tegyük fel hogy a win7 vagy 8 már tesz fel alapból egy működőképes drivert és akkor szerencséd van.

-De mi van ha nem tesz fel?


Kénytelen vagy használni a régi számítógépedet és azon a netet ahhoz, hogy az új gépedet rendesen feltelepítsd

2015. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!