Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Változtatnátok valamit ezen a...

Változtatnátok valamit ezen a konfigon?

Figyelt kérdés

cpu: i5 4590 (már megvan)

vga: még nem tudom egy r9 290-re gondoltam (gtx 970 nem érdekel a cicergés miatt)

psu: zalman zm600-lx

alaplap: asus h97 plus

ram: corsair vengeance 8gb 1600mhz cl9 kit

ház: cooler master k380

hdd: samsung hd753lj (ez is megvan,a régi gépemből)

proci hűtő: arctic cooling freezer pro rev2


2015. jan. 2. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Jó kis konfig , esetleg a tápon lehetne még változtatni , én egy minőségibb 550w-os tápot raknék inkább alá , pl.: xfx pro 550 , fsp raider 550.
2015. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Ez a GTX970-es cicergéses baromság, istenem..... nyitott háznál fogod használni a cuccot vagy kirakod az asztalra?

normális háznál semmit nem hallasz a gépből.

Tápnak egy FSP Raider 550 elég, és kicsit minőségibb is (én így hallom mindenhonnan)

A proci jó, alaplap jó, RAM megfelelő, a házat majd eldöntöd, úgyis te fogod nézegetni meg neked kell hogy tetszen, a HDD-t azt lecserélném, a Samsung nem volt megbízható HDD-k terén.

A procihűtő pedig, háááát én abból nagyobbat vennék, már ha azt veszed amilyen nekem kidobott erre a névre ( [link] )

De amúgy rendben van.

2015. jan. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

tápnak jó lesz a zalman nem olvastam róla semmi rosszat .hdd-t majd később veszek

köszi a válaszokat ment a zöld

2015. jan. 2. 22:04
 4/10 anonim ***** válasza:

"normális háznál semmit nem hallasz a gépből."


Francot nem. Akkor a csendes ventiknek sem lenne semmi értelme, rátesszük az oldalát, és már nem is hallatszik semmi, nem?


Engem például marhára tudna idegesíteni, hogy halkítom a gépet, normális házzal, direkt alacsony fordulatú csendes ventikkel, és akkor a VGA cicergése cseszi el a csendet.

2015. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én csak azt mondom, hogy 15K-ből minőségibb és jól bevált terméket lehet venni pl.:

Chieftech CTG-500/550

FSP Raider 550

EVGA 500

Ezek jól bevált tápok, és megérik az árukat.

Esetleg még XFX TS Series 450W, ez azért éri meg mert a gyártók 5 év garanciát vállalnak rá.

2015. jan. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ember, nálam csapágyas a HD 7970-nek a ventije, nyitott háznál hallani mint a lekvárospálacsinta, felrakom az oldalát semmi zaj nincs, pedig csak egy xar alumínium házam van (még).

Annyi baj van nálam hogy 7200-as HDD úgy rázza a házat mint a fene, de egy kicsi pöccintés indítás után és semmi baja egész nap. (nekem is Samsung HDD-van sajnos, ezt kaptam a géppel)

Meg a normális házat nem 5000K-ért gondoltam, hanem 15K-ért.

2015. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Embere válogatja.

Az én házam új korában simán a 20K-s kategória volt, mindig rajta van az oldala, de mikor egyszer kifogtam egy szar cicergős tápot, az agymara ment. Meg is váltam tőle hamar.

A ventik szélzaját még jobban elviselem, ha muszáj.

2015. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

és egy 600W-os chieftec ctg?:D

xfx nagyon drága,a raiderről meg azt olvastam hogy hangos

2015. jan. 3. 12:21
 9/10 anonim ***** válasza:
CTG sorozat jó, megbízható.
2015. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy a gép a legnagyobb megterheléssel is 400W-ot ehet.

Azért mondtam hogy CTG-500/EVGA 500-as is elég ide. A hatás fok is az ideális tartományban lesz.

Ezeket javaslom:

[link]

[link]

Csak akkor vegyél nagyobb tápot ha belátható időn belül fejlesztesz mondjuk Z97-es lapra meg egy K-s procira, de egyébként ezek a tápot is többet tudnak leadni mint amennyit valójában használna a gép.

2015. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!