Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megérni ez a memória?

Megérni ez a memória?

Figyelt kérdés

Kingmax 4X1GB Cl7 FLGD45F-B8MF7


Asrock Fm2a88m+Extreme4 alaplappal és egy a6 7400k-val használnám. Csak integrált videokártyával. Külsőt nem tervezek mert nem fogok olyan játékokkal játszani amire ne lenne elég az integrált.


Vagy ajánlanátok nekem hasonló memóriát 2x2Gb/4x1 Kingmax/Kingston/Corsair min 1600Mhz?



2015. jan. 1. 23:03
1 2
 11/14 T/Z ***** válasza:

Hátrányod nem lesz a 4 modulos kiépítésből sem, csak egy jótanács volt, h a memóriavezérlő jobban szereti, ha 2 modult vezérel, és nem négyet.


Pl. ha tuningolnál, akkor elképzelhető, h X órajel elérhető a két modullal, de a négy modulos kiépítésnél már nem érnéd el ugyanazt az órajelet.

De mivel nálad nem opció a tuning, így ez sem lényeges, ettől függetlenül ha ilyet kérdeznek, meg szoktuk említeni, h a memóriavezérlő a két modult jobban szereti, mint a négyet.


Ha az a terved, h most veszel 2×2-t, és később még 2×2-t hozzá, vagy 2×1-et, h legalább 6 gigád legyen, akkor nyugodtan veheted így is a modulokat.


Én csak azt mondtam, h 2×4giga 16ezerért megvehető, inkább ilyet vegyél, mint egy 4gigás modult 10-12ezerért, h aztán majd később még egy 4gigást vegyél mellé még 10-12ezerért.


Vagy ez lett volna az?

[link]

Hát ez meg drága, felesleges beruházni rá, amúgy is, mint említettük, a 4 giga hamar elfogy.

Az eladó is valószínűleg ezért adja el, mert kevés neki, de már nincs több szabad slotja.

2015. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen ez lett volna. De időközben találtam 4x2Gb memóriát amire gondoltam.

[link]

Ebből gondoltam a 4x2Gb-ot, de csak próbával. Ja és a 4x2Gb lenne 10k és elv megy asztalin is.


Azért feldobtam egy hirdetést is hátha akad valakinek olcsón: [link]

2015. jan. 3. 22:38
 13/14 T/Z ***** válasza:

Mondjuk 1333-ast nem vennék AMD APU mellé.


Azt ugye tudod, h ezekben az APU-kban a textúrákat a központi ramban tárolja az IGP.

És minél lassabb a ram, annál lassabb a grafika.

Ezért nem használunk ugye DDR2-es ramokat videokártyákon, (meg már lassan GDDR3-at sem).

Ezért van az, h AMD APU mellé ajánlott a minél magasabb órajelű ram (ésszerű keretek között). Az 1600 az már elég jó, de az 1333 még visszafog(hat)ja az IGP-t.


Intel esetében mindez nem számít, mert az Intel IGP-k úgyis sokkal "fejletlenebbek" (még egyelőre) az AMD IGP-knél, szóval ha Intel processzor mellé dedikált VGA-t teszünk, akkor lényegtelen, h milyen sebességű ram van mellette.


AMD esetében is hasonló lenne a helyzet, ha lenne mellette videokártya is, de mivel nem lesz, csak az APU-ban levő IGP-t fogod használni, ezért célszerű minél magasabb órajelű ramokra beruházni.

Az 1600MHz-es ramok beszerezhetők 15-16ezer környékén (2×4giga), de az 1866-os modulok annyivel nem jobbak, amennyivel többe kerülnek.

Mondjuk az 1333-as általad linklet ramok is elég csábító árakon vannak, az tény.


Egyébként az ECC miatt nem lassabbak ezek a ramok?


Azt tudom, h többnyire mennek a nem ECC-s lapokban is, (bár nem tudom, hogy), de nem lassabbak (mivel a védelmi funkciók miatt az ECC-s ramok elvileg lassabbak a nem ECC-s társaiknál), vagy ez nem jelentkezik az asztali megoldásokban?

2015. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Elméletileg 1-2%-al lassabbak viszont egy modul 72bites és az 1-2 bites hibákat képes javítani. Az ára csábító viszont sajnos egyet kell, hogy értsek azzal, hogy az APU mellé magasabb frekvenciájú memória kell. Memóriából táplálkozik, sikerült tesztelnem egy 1333Mhz-es 2x2Gb Elpida kittel és meglepődtem, hogy nem is olyan rossz a benne található GPU. Annyit tudok mondani, hogy játszottam régebben egy I3 3220 integráltjával 2x4Gb Kingmax nano 1600Mhz-es memória mellett a Castlevania: The Lords Of Shadows 2 játékkal ami 1280x1024 felbontáson medium beállítások mellett hozott átlag 30FPS-t. Ugyanezzel a játékkal kipróbáltam az A6 7400K-t 2x2Gb Elpida 1333Mhz-es memóriával és ezzel 1280x1024-es felbontáson ultrán ment átlag 40 FPS-sel.
2015. jan. 3. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!