Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek jó értékek egy új FSP...

Ezek jó értékek egy új FSP tápnál?

Figyelt kérdés

[link]


Egy új FSP Hyper 600 Wattos tápról van szó, frissen érkezett és már kíváncsi voltam a feszültség értékekre, de nekem nem nagyon tetszenek. Az rendben van, hogy még bőven a határnál vannak, de nem kevés egy kicsit egy ilyen márkás tápnál? Vagy esetleg garanciáztassam? Valaki ötlet? Tápoknál annyira nem vagyok otthon, ezért is kérdezek rá.



2014. dec. 30. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jók, de szoftveres mérésben nem bízok.
2014. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A BIOS is ezeket hozza. Vagy mérjek rá az egyik 12+5 Voltos ágra?
2014. dec. 30. 13:36
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Bios is szoftver

Igen müszerel mérd be a gond az hogy terhelve is tudni kelene hogy változik

2014. dec. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ha alulfeszel (elvben) de gép streszelve is stabil az nem gond

Ha hatalmas feszemelkedések vanak 20% feleti akor károsithat

2014. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jó, de ugye azért indultam ki a szoftveres mérésből, mert a régebbi tápot is csak úgy mértem le és az közel jó volt (megvolt a 12), csak instabil (fagyott a gép), ezért cseréltem le.


Mérésnél terhelés alatt mérjek rá, tehát bekapcsolt gépnél? Mert ugye ha nem teszek rá semmit, akkor valószínűleg nem hozza amit kell.


Valamint a probléma inkább az is, hogy az 5 Voltos ágnál hozza amit kell és pont a 12 Voltos ág, az ami gyenge.

2014. dec. 30. 14:00
 6/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
5% eltérés (fel-le), méregdrága premium tápnál (személyi felhasználásra) is teljesen elfogadható ez +/- 0,6V ami 11,4-12,6 t jelent
2014. dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#6 12V ra irtam értékeket de 5% mindre vonatkozik
2014. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Tehát tul jók is feszek

Ha gondot észlelsz

Vagy majd le fel ugrál töb (pl. 16V++ 12Vn és hasonlók) voltot akor szolj garisoknak

2014. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó hát, stabilnak stabil, max 10 percenként van egy kis ugrálás, az is ilyen 0,05 volt max a 3.3 voltos ágnál, de azért az ember egy 16 ezer forintos FSP táptól azért elvárná, hogy stabilan adja azt a feszt, amit kellene.
2014. dec. 30. 14:21
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#9 ha nem érteted voln meg még túl(!) stabil is enyi info alapján amiket irtál ha müszer is ezt irja rákontráztál

Szóval ha csak idegeskedni akarsz ted...

Szia

2014. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!