Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen értékek fontosak...

Milyen értékek fontosak videokártyák esetén?

Figyelt kérdés

2014. nov. 11. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

GPU és mag órajel Memória sávszélesség 128 Bit minimum


és a GDDR szám 5-ös ajánlott.

2014. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 allllli ***** válasza:

Elsősorban a neve a fontos és ez megadja a chipset tulajdonságait. Sokat kell utána olvasni, hogy megértsd.

Pl. fontos a processzorának az órajele. Egy 900 MHz-es még mindig jónak számít. Fontos a memória típusa, ddr3 már háttérbe szorul, a jobb karik ddr5-ös memóriával jönnek. 2-3 Gb-os DDR3 memória helyett pl. jobb csak 1 GB, de DDR5-ös.

A memória sávszélesség is fontos. Átlagban a kártyák 128 bit-es sávszélességgel rendelkeznek. A 64 bit-es kerülendő. Az igazi egy 256 bit-es vagy magasabb. Viszont nagyon drágák még (relatív) az újonnan vásárol 256 bit-es kártyák. Használtan lehet kifogni jókat. Én pl. most vettem egy Radeon HD 6870 1 GB DDR5 videokártyát. Legalább 3 éves kiadás, de azért még mai játékoknál is megállja a helyét. Azt hallottam, hogy az mostani nVidia kártyák többet töltenek szervízben, mint a gépben. Ezt kb egy fél éve hallottam.

2014. nov. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A videokártyák egyébként amiket néztem:


ASUS GTX760 (DC2OC)

ASUS GTX750Ti STRIX

ASUS R7260X

Sapphire R9270X Toxic

Sapphire R9280


ezeket a kártyákat néztem eddig, szerintetek ezek közül melyik a legjobb?


A válaszokra ment a zöldpacsi :D

2014. nov. 13. 17:35
 4/4 anonim ***** válasza:
r9 280-ra szavazok.
2014. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!