Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sípol a gép?

Miért sípol a gép?

Figyelt kérdés
Nos, arról volna szó, hogy egyik napról a másikra elkezdett sípolni a gép, két memória slotos, eddig jó volt 1 évig, este is jó volt, reggel meg ez fogadott. Kivettem egy RAM-ot úgy jó, ha vissza tettem nem jó. Vissza tettem kivettem a másikat, úgy jó. Megcseréltem Őket, úgy egy darabig ment a gép, de lefagyott, majd kék halált, vagy legalábbis kék hátteres szöveget adott be. Mind a két Rammal megy, mind a két slot-ban, de egyszerre a kettővel nem megy. :/ Mi lehet a gond? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.

2014. dec. 29. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Elő a kontakt spray-t, fújd be az alaplapon a memória slotot (persze áramtalanított állapotban), meg a ram érintkezőit is fújd be, majd dörzsöld meg törlőpapírral. Visszarakva a slotba menni fog. :)

Tipikus jelenség.

2014. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Húha, első részben köszönöm szépen. :) Másodsorban, kontakt spray? Hmmm, az valahogy nincs kéznél, esetleg valami házi praktika?
2014. dec. 29. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne akarj házi praktikát, mert ha pl azt mondom, hogy alkohollal, vagy lakbenzinnel próbáld meg (netán körömlaklemosó ha egyik sincs, ha meg ez sincs ásd el magad :D), akkor valószínűleg megoldja a műanyagot is és nem csak az érintkezőket tisztítja le.
2014. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ásd el Te Magad! ;)
2014. dec. 29. 14:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Látom egyik sincs otthon :D Amúgy bocsi, muszáj volt beszólnom :)

De lényegre térve, ha nincs kontakt spray, akkor mással ne nagyon próbáld, max gyenge etil alkohollal, de azzal is csak óvatosan, vagy esetleg ha van kompresszorod, akkor azzal kifújhatod a port, bár az érintkezőket nem tisztítja le.

2014. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez már szebb hangvételű válasz. :) Köszönöm szépen. Akkor rendben, beszerzek egy olyant, addig fél Rammal is eldöcög. ;)
2014. dec. 29. 14:50
 7/7 kvcsemmanuel ***** válasza:
Soknak ez bevalt spray vagy mas oldoszer nelkul meg nekem is.5-6-szor dugd es vedd ki A RAM-ot a slotba es igy a kontaktusok biztosan letisztulnak.Sok sikert.
2014. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!