Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya vásárlása esetén...

Videokártya vásárlása esetén mik azok a termékadatok ami alapján érdemes választani?

Figyelt kérdés

Pcx-et nézegettem, rengeteg a kártya és ilyen ~100 - 1000 forint árkülönbséggel követik egymást...


Szóval arra lennék kíváncsi h az egyes kártyainfók mit is jelentenek a gyakorlatban, mert itt jobbára olyan válaszokat találtam h "mond meg milyen a géped és én megmondom milyen kártya lenne jó" de azért én azt is akarom tudni h miért.


Erről szóló leírásokat, cikkeket vagy itteni gyik válasz linket is elfogadok. Gondolom aki napi szinten mozog ebben az 2 perc alatt linkel 3-at h mit olvassak el és akkor nem kell órákig bűvöljem a gúglit. :)



2014. dec. 29. 09:50
 1/7 T/Z ***** válasza:

Ez volt a legutóbbi összehasonlítós teszt:


[link]

2014. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

azért kérdezik milyen géped van mert a processzor "milyenségéből" lehet hozzá videokártyát ajánlani.

Általánosan elterjedt hogy játékra való videokártyát a processzor árához képest kétszer annyiba kerülőt érdemes venni. Tehát 20.000 Ft-os proci mellé egy 40-50 ezres kártyát, egy 50 ezres proci mellé 100.000 forintos kártyát.

Régi elavult gyenge proci mellé nem érdemes drága erős kártyát venni mert a proci miatt nem fog megfelelően futni a játék.

Ugyanígy drága erős proci mellé sem érdemes gyenge olcsó kártyát venni, mert akkor a kártya gyengesége miatt nem fog menni megfelelően a játék


A játékra való videokártyák valahol 30.000 Ft környékén indulnak és áruk emelkedik a csillagos égig...


Amiket minimum nézni kell egy játékra való videokártyánál: Minimum 128 bites, ddr5-ös, 1-2 GB -rammal ellátott , kb 1000 MHz magórajel, elég nagy fogyasztás 100 W körül (nagy teljesítmény = a nagy fogyasztással), és ami még nagyon nagyon fontos hogy mennyi számolóegység van egy kártyában! (800-900 számolóegység van az legolcsóbb játékkártyákban)

2014. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel különböző architektúrájú kártyák vannak piacon, így legegyszerűbben tesztek alapján lehet őket összehasonlítani.

Hiába nézed, hogy ennek magasabbak az órajelei, mint a másiknak, ha a másik egyszerűbben erősebb.

Ez alapján úgy sem tudod megmondani, hogy melyik az erősebb kártya.

Szóval ha érdekel a téma olvass prohardveren cikkeket, ott le van részletesen írva, hogy mi is az a gcn, kepler, maxwell, mi is az a mantle, cuda, stb stb


Az ajánlásnál természetesen az ár-érték arány dönt (legalábbis a normálisabb rétegnél, nem az elvakult fanboyoknál, akik ide járnak szakérteni), tehát hiába egy nagyon jó kártya a gtx 750ti, csak akkor fogom ajánlani, hogy szempont a nagyon kicsi fogyasztás. Máskülönben azon az áron már lehet venni R9 270-et is, ami meg már egy másik kategória.

Ajánlom még ezt az oldalt: [link]

itt ki tudsz választani két kártyát, és kiad egy listát az általuk tesztelt játékokból, és az fps-ekkel ahogy ott az adott kártyák teljesítettek.

Viszont az ilyen teljesítmény összehasonlítós oldalakat kerüld!

2014. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban a technikai adatokat csak két azonos felépítésű GPU esetén tudod összehasonlítani, de akkor sem mindig lehet jó következtetéseket levonni....például a HD 7790 és 7850 esetében (azonos generáció és felépítés) egy hangyányival a 7790 GPU-ja tűnhet erősebbnek a számoló egységek és az órajelek alapján, DE a 7850-nek jóval nagyobb memória sávszélessége van, több textúrázó és raszter alegység erősíti, így végeredményben mégis erősebb, amit tesztekből tudhatunk. Olvashatsz sokat a témában, nézegethetsz sok tesztet mellé, amiből megismerheted egyes architektúrák képességeit. Így beszédesebbé válnak a technikai adatok, de csak ezekre támaszkodva nem lehet pontosan kimatekozni, hogy mire képes egy kártya (főleg két különböző felépítésű chip esetén). Fontosak a gyakorlati tesztek.
2014. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!


Max egy éven belül szeretnék összerakni egy drágább gépet (~200 ezerből) de arra még meg kell keressem a pénzt. (ha több mint 50 ezret ki akarok adni majd egy kártyára akkor azért jó lenne ha egy minimális tudást szereznék a dolgokról :)


Most egy ilyen gépem van: ECS G31T-LM, Intel Core 2 Duo E4600 2400 MHz, 2gb RAM, és egy alaplapi vmi. Arra gondoltam h addig vennék egy olcsó kártyát 10 ezer körül ami elvisz pár régebbi játékot illetve hd filmezésre használnám még, de ahogy néztem ebben a nagyon olcsó kategóriában is annyi fél van..

2014. dec. 29. 10:50
 6/7 T/Z ***** válasza:

HD4850/HD4870 8-10ezer

HD5770 12ezer


Ami ezeknél jobb, azok már drágábbak is.


[link]


Remélhetőleg a tápegységed el fogja bírni.

2014. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 jan1k4papa ***** válasza:
Szerintem neadj ki olcso kartyara addig seminkabb gyujts egy jobbra ugyanugy bevesz a gepedes ha meglesz az uj csak atkell bele tenni inkabb tedd el azt a pent amit nezni kell gddr hanyas es a savszelesseget hogy hany gigas sokat nem nyom meg persze gpu orajel azert egy 1000 es jo ha van...
2014. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!