Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez rossz táp, lehet emiatt...

Ez rossz táp, lehet emiatt fagy le a gépem?

Figyelt kérdés

A konfig:


Proci: A8 7600K


RAM: [link] - itt van a link


Alaplap: Ashrock FM2A75 PRO4+


És ami szerintem a mumus az a táp:

Chieftech GPS-500A8 - Nem tűnik valami jó tápnak, elcseszettnek tartják a GPS szériát.

Szóval a gép időnként lefagy, játékban és windowsban is. Mi lehet a baj? És milyen ez a táp?



2014. dec. 26. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ehhez a konfighoz tökéletesen elég az a táp, nekem egy GPS-550AB-A van 5 éve és Core i7-es konfigot hajt meg. Amúgy ennek ellenére lehet a táp a hibás, mivel, mint minden alkatrész a táp is elromolhat. A legjobb amit tehetsz, kölcsönkérsz egy tápegységet ismerőstől és teszteled vele a gépet, ha akkor nem fagy a gép, akkor táp hiba, ha akkor is, akkor tovább kell keresni a hibát.
2014. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A táp ilyen konfighoz feleseleges, de a GPS az egy jó ága a Chieftechnek.

Az iArena ami az "elcseszett" széria.

Ide viszont elég lett volna egy FSP 350W-os is.

Milyen HDD-d van?

Nem fut-e fölösleges dolog a háttérben?

Nincs-e vírus rajta?

2014. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A GPS még a régebbi, Delta beles széria. Használd nyugodtan, jó táp az. Futtasd le a Memtest86-ot legalább 2 órán keresztül, az megmondja, ha baj van a rammal. [link]

Én még a vinyóra gyanakodnék, HD Sentinellel vess rá egy pillantást: [link]

2014. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy senkinek sincs egy ilyen géphez használható tápja. A vírus nem lehet, mert 2 napos a gép és nem lett letöltve semmi kivéve a Speedfan, hogy teszteljem a hőmérsékletet. Ezenkívül csak a játékok és a velük járó programok (steam, uplay) stb. Meg valami Nero 2014, de ez akkor is rajta volt amikor kaptuk. Van még egy alaplapi driver cd-m nem tudom, hogy ezt feltelepítette az ember, bár ha nem lenne akkor nem is működne nem? Mert egyébként jól mennek a játékok.
2014. dec. 26. 22:21
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak a windowsal együtt azok is leszoktak fagyni, épp az előbb a gyakori kérdések fagyott le.
2014. dec. 26. 22:22
 6/7 A kérdező kommentje:
A vinyó az R7-es, ami a proci integrált GPU-ja. De lefuttatom
2014. dec. 26. 22:23
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocs a vinyó az a winchester *

Akkor azt nézem meg :D

2014. dec. 26. 22:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!