Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehez a számítógép confighoz...

Ehez a számítógép confighoz miylen tápot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Max 12k-ig szeretnék elmenni ugyhogy annál feljebb ne ajánljatok kérlek de lehetne 12k-nál olcsóbb mert most nincs rá nagyon pénzem.600w-os tápot szeretnék venni hogy elássa ezt a configot ugy számoltam 600w bőven elég hozzá.Most egy 420w-os táp van a gépemben de nemsoká érkezik az új processzorom azért kell bele másik.

Gépem:

Mostani Processzor: AMD Athlon(tm) 64 X" Dual Core Processor 6000+ 3.09 Ghz

Ram: 4GB DDR3 1600mhz

Alaplap: ASROCK 960GC-GS FX

Videókártya:Asus Radeon HD7790 DC2 OC

Táp:420w ezt szeretném kicserélni


Ez a processzor érkezik ehez kell az új táp.

AMD FX-6300 3.50GHz AM3+ BOX Black Edition


2014. dec. 11. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

500W-os is bőven elég lesz, ebben az árban még azt sem nagyon kapsz csak sz@rt.

Dobj az árhoz min. még 5k-t ls vegyél egy normálisabb 500w-ost.

2014. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Baromság.

A 420as több, mint valószínű, hogy HKC és az itt a fő baj, nem a watt. Egy jó minőségi 350es táp bőven sok ennek a konfignak.

Az egy másik kérdés, hogy abba az alaplapba én azt a cpu-t bele nem tenném, mert annyira rossz a feszültségszabályozása, hogy előbb-utóbb hazavágja.

Cooler Master G500, nagyon jó árban van ahhoz képest, amit tud. Minden mai 1 vga-s rendszernek elég a teljesítménye.

2014. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az Alaplapot vágná tönkre a processzor?És nem értem hogy lenne ennek.a confignak 500W táp eleve amikor olvastam épp hogy elég lett a táp a videókártyának.Eleve a processzor eszik ha huzatod 125w és én battlefield 4hez használnám.Akkor a processzor vágná tönkre az Alaplapot?
2014. dec. 11. 14:54
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kell túllihegni a dolgot, add össze az alkatrészek fogyasztását és vegyél akkora tápot ami biztonsággal ellátja. Ilyen-olyan csillivilli márkás "gamer" tápokra szerintem pénzkidobás költeni.

[link]

De szerintem az olcsóbb, 6000 forintos 550W-ossal is simán elmenne a géped.

2014. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Abban az akyga tápban semmilyen védelem nincs. Elmegy az áram, visszajön és nem 220volttal, hanem mondjuk 300al, azt ráengedheti az alaplapra és a gépnek annyi.


[link]


Ez a gép 2x annyit fogyaszt, mint a tiéd, nézd csak, mennyi áramot kér a konnektorból? 313 wattot.

Ezt a konnektorból kéri, annak a Platinum Fanless tápnak a hatásfoka ilyen terhelésen több, mint 90%, szóval a gép fogyasztása olyan 280 watt körül van.

Még a 7990-essel is, ami egy dual vga, azzal sem fogyaszt a gép 430 wattál többet.

Egy táp nem gamer, hanem minőségi, az egyetlen alkatrész a gépben, amin nem szabad spórolni.


Az a cpu abban az alaplapban szenvedni fog, fagyogatni, mert legendásan gyenge a feszültségszabályozója. Tegyél alá egy ASrock 970 extreme3-at és egyből jobb lesz a helyzet.

Tápon soha nem spórolj, megmentheti a gépedet.

Veszel egy szutyok tápot, ami 12 voltos ágon lead 14-et, aztán majd csodálkozol, hogy a winchesterek miért mennek tönkre 2 havonta...

2014. dec. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.De egy ideig ugye bírni fogja a processzor ebben a tápban mert most épp hogy lesz rá pénzem össze dobni a procira meg még a ddr2 ramot is kicserélni ddr3-ra meg még a tápot is nem marad pénzem még alaplapra is azt majd máskor.De ugye egy ideig bírni fogja a processzor a alaplapban és majd később kicserélem olyanra akkor csak bírja egy ideig abban az alaplaban amim most van.És ha megkérhetnélek akkor egy olyan tápot tudnál ajánlani ami bőven elég lesz a gépemhez ha húzatom a videókártyát meg ezt a procit is és ugy olvastam ez a proci eléggé sokat eszik ugyhogy kérlek egy olyat küldj ami bőven elég lesz ha huzatom a dolgokat bf4-re.Előre is köszi.
2014. dec. 11. 18:33
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, egy ideig ellesznek együtt a cpu és a lap.

2014. dec. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddigi összes válaszodat.Sokat segítettél nekem. :)
2014. dec. 11. 22:14
 9/11 anonim ***** válasza:

#5

Ha megnézted volna:

túlfeszültség védelem ✔ Van

túláram védelem ✔ Van

rövidzár védelem ✔ Van


Amit linkeltél ugyanazt tudja (igaz kisebb kapacitással) kétszer annyiért.

Márka nem = minőség. Helyette: Márka = minőség + reklámköltség. Én nem szeretek reklámért fizetni. De aki nyugodtabb egy ismert típussal, az vegye meg azt.

2014. dec. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kapacitása egy kondenzátornak van, nem egy tápnak, fogalmad sincs, miről beszélsz, csak dobálózol a szavakkal.
2014. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!