Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek lehetne valahogy...

Szerintetek lehetne valahogy a biztonságos otthoni és a felhő alapú adattárolást és elérést?

Figyelt kérdés

Szerintem a felhő alapú tárhelyekkel az a baj, hogy nem túl biztonságosak ráadásul valaki más szerverén vannak az adataim.


Az otthoni adattárolással az a baj, hogy nem tudom elérni távolról, mert nincs meg a szükséges hardver és felület hozzá.


De nem lehetne egy olyan eszközt csinálni, ami alacsony energiafogyasztással 0-24-ben működik és én eltudok érni bármit, bármilyen eszközről.


Mondjuk ez egy HDD, vagy SSD ami folyamatosan kap áramellátást és a SATA csatlakozásra egy modem, vagy egy wifi csatlakozik?


Lehet ilyet? Elképzelhető?



2014. dec. 10. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
persze...windows server vagy linux és egy terrás hdd mondjuk hogy legyen helyed. távolról nehezen fogod elérni mivel egy local networkon lesz de így is megoldható de nehezebben. ha egy otthoni hálózatot kinyitsz az internet felé sokkal nagyobb veszélyben van mintha mondjuk dropboxra feltennéd vagy bármely más felhötárhelybe
2014. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Banana Pi-nek nézz utánna, pontosn ezt tudja. Az inernet felé is egyszerűen meg tudod nyitni, viszont ekkor az otthoni feltöltés szokott lenni a korlát.
2014. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnek:


Igen, praktikus lehet a windows server de ehhez állandóan üzemeltetni kellene a számítógépet, ami nem kis fogyasztás szerintem.


Wampa:


Igen hasonló megoldásra gondoltam, mint a Banana PI, de ezen számos más olyan csatlakozás is van, mely esetünkben fölösleges.


A védelmet meglehet úgy oldani, hogy mondjuk te bedugot az eszközt otthon, rácsatlakoztatod a netre, és beregisztrálod az eszközt egy központi szerveren és te ezen a szerveren keresztül éred el a cuccokat bármilyen eszközről?


Az adatok nálad vannak, senki nem látja és nem fér hozzá csak te.

2014. dec. 10. 23:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Raspberrym van itthon, pont a sata csatlakozó miatt ajánlottam a banánt. Az 5-10MBps helyett kicsit többet tud etherneten is leadni gondolom. Én nem találtam ennél olcsóbb és okosabb eszközt, de ha találsz szólj mert én is veszek.


A másik amit mondasz, a DNS szerver. Pl. freedns.afraid.org -> itt regisztrálsz egy domaint (tetszoleges.afraid.org, tetsz.us.to, ilyesmik), a szervereden 10percenként futtatsz egy scriptet ami frissíti (az oldalon van hozzá segítség), routeren állítasz és elérhető minden kívülről.


ownCloud amit láttam még érdekesség, gyakorlatilag otthoni felhő - csak nekem kegyetlenül lassú volt.


Torrent és médiamegosztó szervert szoktak még futtatni ezeken, webkamerát esetleg, meg gyakorlatilag bármi megvalósítható ami eszedbe jut.

2014. dec. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor már mindent kitaláltak, amire gondoltam.


Hát akkor ez az ötlet is megy a kukába..

2014. dec. 10. 23:28
 6/7 A kérdező kommentje:

Még egy kicsit rágódom ezen. Minek fizetnél egy felhő alapú szolgáltatásért és bérelnél 40-50 gigákat mikor már kaphatóak terás sőt annál sokkal nagyobb adattárak.


Csak azt kéne megoldani, hogy te otthonról minden adatodat elérhesd, anélkül hogy állandóan bekapcsolva legyen a számítógép.

2014. dec. 18. 12:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Tresorit. Ingyen 1 terra, elvileg még nem törték meg (50e dollár bounty mellett szerintem jobban megéri mint néhány celeb fotóit).
2014. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!