Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2db 1 gigás memória mellé be...

2db 1 gigás memória mellé be lehet tenni egy 3. -at ami viszont 2 gigás? Vagy csak azonosakat lehet együtt használni?

Figyelt kérdés

32 bites op rendszerem van Vista SP1

Intel Asus striker II extreme alaplap max 8 GB DDR3

4 slot memóriára ebből 2 foglalt. a másik kettőbe tehetek más méretű RAM-ot vagy a meglévőtől meg kell hogy váljak?


2010. febr. 1. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem beleteheted.
2010. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, én is használtam régebben 1db 512-est és 1db 256-ost egyszerre. Az más kérdés, hogy 3GB-nál többet nem érdemes 32bites op.rendszer mellé tenni, mert ami ezen felül van (videó memória, cache, stb.) azt már nem tudja megcímezni. Gyakorlatban: ezeket kivonja a 4GB rendszer memóriádból, és feleslegesen fizettél ki érte pénzt.


Arról nem is beszélve, hogy tavaly január óta megduplázódtak a memóriaárak, így érdemes jobban átgondolni tényleg megveszed-e.

2010. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hááát vista alatt elég kevés a 2 giga. A video karim meg elég izmos GTX 295 ami magában 1750 Mb. tehát ha jól értem akkor ennyi alapból minusz tehát ha új RAM-okat is veszek akkor is csak 2250 Mb-tal tudok gazdálkodni. Amiből a 2 giga már foglalt. Tehát ha jól értem többet már most eleve be sem tudnék rakni. Hát ez remek. Akkor mi a teendő váltsak 64 bites op rendszerre?

Megoldható csak sok játék nem fut alatta az a baj.

2010. febr. 1. 12:24
 4/6 anonim válasza:

Nyugodtan tedd bele!

Nem lehet semmi gond vele.

Szerintem az Op. Rendszered cseréld le először és úgy nézd meg hogy mennyire fogja le a géped.Xp,W7 egyaránt jó.

2010. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

12:02 vagyok


Nyugodtan cseréld le 64 bitesre. Ne félj tőle, hogy sok játék nem fog menni rajta. Nekem Win 7 64bit-en mennek 2002-es játékok. GTX295 mellé amúgy is "illik" a 4GB ram.

2010. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi már szedem is:) Remélem nem lesznek crack-elési gondjaim XD
2010. febr. 2. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!