Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer Aspire vagy ASUS?

Wolfa kérdése:

Acer Aspire vagy ASUS?

Figyelt kérdés

2laptopot néztem ki(150-180között)

és az lenne a kérdésem,h melyik lenne jobb játékra+renderelésre+vid.szerlesztésre!

Acer Aspire E5-572G-59D7

vagy

ASUS X750LN-T4048D


Inkább asus-t venném,mert én nagyonis megbízhatónak találom(tapasztalat),meg Ice Cool,InstantOn,SmartLogin,SonicMaster és iyen finomságok miatt szeretném!

Olyan hideg az acer mint az asus(játékközben is!)?szóval jó anyagból van?Valaki esetleg tapasztalata valamelyikkel,vagy hasonlóval?

Csak az a szempont érdekel,h jó teljesítménye,hütése,hangzása legyen!Persze jól tudjak játszani,viditszerkeszteni,meg renderelni.

súly,meg akku stb. ilyen szempont nem nagyon érdekel!

Elöre köszönöm mindenkinek aki végigolvasta és válaszol!:)



2014. dec. 8. 23:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Laptop játékra is videovágásra? Ráadásul 4GB rammal? Úgy fogsz vele szentségelni, hogy az utolsó csavarig elátkozod..

Arról nem is beszélve, hogy a mobil cpu-k elég gyengék. i7 alatt felejtős. Asztaliból elég lenne az i5 is.


Ha te laptopot akarsz ilyesmire használni, akkor mélyebben zsebbe kéne nyúlni:

[link]


Persze az általad említett eszközökkel se lehetetlen, de:

1) tetű lassú lesz

2) nem fog elférni a 720p-s kijelzőn

3) kevés a memória (további lassulás)

2014. dec. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Esetleg ilyesmi: [link]

de ez az alsó határ. ez alatt szerintem pénzkidobás


vagy veszel egy normális asztali gépet, bár gondolom koleszba akarod cipelni

2014. dec. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

wdhun ha tudnád mekkora baromságot írtál a szememben,légyszives a kérdésre válaszolj.


MOSTANI LAPTOPOM:ASUS

-i3-3110M(2.5ghz)

-4gb ddr3 ram

-nv gt610M 1gb ddr3 vga

-1376x768 hd led kijelzö


Ha azon tudtam vágni renderelni,és kisebb játékkat futtatni akkor az i5-sel és gt840-el(ami viszi a bf4-et maxon),csak menne....

10perces vidit 30perc alatt fent volt(de az is csak a lassú net és 32bit-es op.rendszer miatt volt)!

Szóval CSAK az érdekelne,h melyik a jobb!

A Hütés elég fontos lenne,ezért gondolokodok asusban,csak nem tudom,h mennyire jó az acer,mert azzal még nuku tapasztalatom van.

Majd gépen megnézem milyen linket küldtél,mert most nem nyitja meg...

2014. dec. 9. 15:35
 4/19 A kérdező kommentje:

azta.....

i5ös nekem bőven elég...

2014. dec. 9. 17:51
 5/19 anonim ***** válasza:

#3

Én is tapasztalatból beszélek. A 1080p-s videóknál (pláne ha többkamerás) a gyenge laptop procik úgy elvéreznek mint a huzat. A memóriáról nem is beszélve...

Azt azért ne felejtsd el, hogy ezek alacsonyabb teljesítményen mennek mint hasonló asztali társaik, hiszen itt az alacsony fogyasztás a fő szempont.

(Egyébként dvd felbontásban én is vágtam már videót 2. generációs i3-as laptopon 4GB rammal és azért egy másfél órás videó esetén azért erősen megizzadt az utómunka miatt.) Egyébként egy acerről van szó és meglehetősen melegszik. Asusról nincs tapasztalatom, de előbbit csak asztalon vagy plusz hűtéssel érdemes használni szerintem.

"10perces vidit 30perc alatt fent volt"

Én a renderelési időről beszélek nem a feltöltésről. A feltöltéshez amúgy meg semmi köze a memória méretének, 1GB RAM-al is ugyanolyan sebességgel fog feltöltődni.

Az viszont tényleg elég nagy ökörség, hogy 32 bites rendszert raksz 4GB ram mellé.

2014. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen nem éppen játékra való a laptop,de most csak az jöhet szóba.

És ha azt írják,h viszi a bf4-et nem azzal fogok játszani!

És tudom nem ugyanolyan teljesítmény az asztali és nb.,föleg mert vannak 2magos i5,i7 proci ai siralmas,de van néhány kivétel...

De amúgy ném én tettem fel a 32bitest,próbáltam 64bitre is frissíteni,de sehogysem volt net...

Ha tényleg melegedös az acer akkor inkább az asus-t venném,azzal van tapsztalatom és tényleg 35°alatt van játéknál is(max.40 ha nagyon-nagyon nyúzom)!


De másik lehetöség játékra:

AMD FX-7500 KAVERI

4GB RAM

AMD RADEON R7 DUAL CROSSFIRE

Lenovo-s.

Akkor ez jobb lenne játékra mint a "szar" i5ös és gt840m?

2014. dec. 10. 14:34
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát én nekem van egy Acer aspire 5733Z laptopom azt amit írtál nem ismerem hát ami van nekem abba nem dicsérném a hűtését nem tudom hogy lehet annyira bevan rakodva porral de nem hiszem mert egy fél éve volt kipucolva vagy nem tudom mit csináltak vele de a prociban vagy 70 fok is és mind a 2 magja hamar felmelegszik és laggolok rajta játék kozbe de ami írtál azt nem nagyon ismerem. Amit néztél az sokkal jobb csak így ismerem az acert.
2014. dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Akkor azthiszem az ASUS lesz.

2014. dec. 10. 22:35
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem acer aspire van immáron második alkalommal. Teljesen megvagyok vele elégedve, az első is izmos gép volt elérhető áron a maga idejében, és ez is az. i5 1.7 turbo boost 2.7 ghz, geforce 840m 2gb, 4 gb 1600mhz mem. a crysis 3 tól kezdve mindent visz maxon. 160.000 most euronicsben.
2014. dec. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
És az öledbe menyire melegszik játéknál?
2014. dec. 11. 06:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!