Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet "bekapcsolni" a...

Hogy lehet "bekapcsolni" a videokártyát?

Figyelt kérdés

Van egy régi PC-m, aminek 10 év után lemerült az alaplapi eleme. Csere után olyan, mintha nem működne a videokártya, mivel nagyon lassú a gép, még egy egyszerű böngészés közben is.

Letöltöttem, és telepítettem a videokártya legújabb driverét, és ez gond nélkül fel is települt- ám a gép nem változott...


Kiszedtem a videokártyát (ami amúgy egészséges mértékben langyos volt -->tehát gondolom "használja" a gép, különben miért melegedne?).

Kontakt spay-vel picit megtöröltem a csatlakozóját, majd visszatettem, de semmi nem változott...


Vezérlőpultban ezt látom:

[link]


Ez nem tudom mi lenne, de biztos nem az 512MB-os MSI RX2600-as videokártya. Ezt hol/hogy lehetne a géppel felismertetni, és rávenni, hogy használja is (ehelyett a gondolom beépített 256MB helyett?)

Több OP rendszert is telepítettem fel, és mindegyiken ugyanez a hibajelenség... :(


Számítógépes boltba bevittem, és ott azt mondták, hogy valószínűleg az alaplappal van valami gond. Ez egyáltalán lehetséges?


2014. dec. 5. 13:10
 1/6 Tengor ***** válasza:
A VGA-ba dugod a monitor kábelt v. az alaplapba? Ha nem az előbbibe, akkor oda dugd!
2014. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A gépen nincs is hagyományos VGA bemenet, csak a videokártya monitor kimenetei. A sima(kék) VGA kábelhez van egy "adapter"(vagy nem is tudom minek nevezzem: [link] )


De így volt használva a gép az elmúlt 10 évben is, fél évente újratelepítgetve, és soha semmi gond nem volt.

2014. dec. 5. 13:19
 3/6 A kérdező kommentje:

Mellesleg az eszközkezelőben se látja a videokártyát a gép, hiába megyek a hardverváltozások keresésére... :/

Elromlott volna a videokártya, vagy az alaplap, mert lemerült a kis gombelem?

Elég elképzelhetetlennek tűnik... :/

2014. dec. 5. 13:21
 4/6 Tengor ***** válasza:
Akkor milyen beépítettről beszélsz? A VGA-ra mi van ráírva?
2014. dec. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kérdés leírásában linkeltem, hogy mit ír a Vezérlőppultban, ott írja, hogy 256 MB grafikus memóriát lát. Ez nem a videokártya... NEm tudom, hogy ez valami integrált VGA lenne-e, de nem az 512 MB-os:

MSI RX2600PRO-T2D512Z/D2


[link]

(Ha rázoomolsz a kis fehér papírra, akkor lehet látni a ponts tipusszámot.)

2014. dec. 5. 13:41
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez a VGA nem a legizmosabb a világon, de most a Buborékok nevű képernyődévő kb. egy helyben áll, mert nem olyan lassan tud csak mozogni. Ez a videokártya pedig a BlackOps nevű fps-t is elvitte élvezhető minőségben low felbontáson. De annak ellenére, hogy nem látja, és nem használja a rendszer, mégis normális módon melegszik, mintha terhelve lenne. A hivatalos driver fenn van, de semmi, a gép az eszközkezelőben se látja.


Az AGP csatlakozó halt meg az elem lemerülése miatt?

Vagy maga a kártya adta meg magát (de ennek ellenére mégis melegszik!?)

2014. dec. 5. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!