Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri Radeon videokártyát venni?

Megéri Radeon videokártyát venni?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszakat olvasok a Radeonról, hogy rossz a hűtésük, hangosak, meg hogy Nvidia sokkal jobban megéri. Igaz ez? Gondolok itt pl arra hogy jobban megérné újonnan egy GTX 760 mint használtan egy R9 280X? (mindegyik 60k körül mozog)


Illetve még annyi, hogy ehhez a TV-hez hozzá lehet kötni számítógépet? [link]

Illetve ha igen, akkor HDMI kábellel?

+ milyen programmal lehetne élesebbé tenni a képet ha TV-n gépezek?...mert egyszer összekötöttem a laptopomat a TV-vel és kb 1 méterről nézve csak pixeleket láttam.



2014. nov. 29. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rossz a hűtésük,hangosak=azt tehet róla aki rágyártotta a hűtőt esetünkben asus,gigabyte,msi stb de ugyanezzek ugyanazzal a hűtéssel gyártanak az nvidiára is.....(ref hűtő jobb az NV-nál ez igaz de mind2 szr)
2014. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Csupa baromság, gondolom NV fanboyoktól...

280X sokkal jobb mint a 760.


Ha van a TV-n HDMI, akkor össze lehet.

Az meg ne lepjen meg hogy pixeles a kép, ugyanakkora felbontás mint egy monitoron, sokkal nagyobb képátlóval, persze hogy pixelesebb képet ad.

2014. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

Az ATI RAdeon-ok jók voltak, csak sajnos az AMD felvásárolta, és azóta valóban elég rosszak, egyszer vettem egy Radeon HD kártyát, 2 napig bírta aztán megadta magát.

Nvidia-val még sosem volt ilyen problémám.

2014. nov. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Na...
2014. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Van a TV-n HDMI csatlakozó...És hogyan lehetne szebbé tenni a képet?
2014. nov. 29. 16:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Sehogy. Látom nem igazán érted amit írtam.

A felbontás itt is "csak" Full HD, ami messzebbről filmezni tök jó, de közelről nézve, 80 cm-es képátlónál kevés, nem ad olyan éles képet mint egy jóval kisebb 22-24"-os monitor. Sokkal távolabb vannak egymástól a pixelek.

Ha olyan éles képet akarsz, vegyél baromi drágán 4K-s TV-t.

2014. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amúgy meg lehet szokni, csak elsőre gáz.

Nekem egy 102 cm-es Full HD TV van a gépre kötve, ezt használom monitornak is, ezen még pixelesebb a kép közelről mint a tiéden, mivel még nagyobb.


Első pár napban zavart egy 23"-os monitor után, főleg szövegolvasásnál, de már megszoktam, nem gáz.

2014. nov. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És kb milyen távolságból nézed? Illetve állítottál a képen valamit hogy szebb legyen?
2014. nov. 29. 16:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Kb 1 méterről. Ha monitornak használom.

Filmezni messzebbről.

Persze hogy állítottam, belőttem rajta a képet úgy ahogy nekem tetszik, de ettől még ugyanolyan pixeles, a "kis" felbontást semmilyen beállítás nem kompenzálja.

2014. nov. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
4:3-as képarányban gépezel? Vagy 16:9? Mert én most próbáltam meg Tv műsor nézése közben, 1 méterről néztem és levettem 4:3-ra és viszonylag olvashatóbb lett a kép. Ennek csak az a hátránya hogy lekicsinyíti a képet, de engem nem zavar, nem kell nekem olyan nagy kép :D
2014. nov. 29. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!