Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell húzni a procit?

Hogyan kell húzni a procit?

Figyelt kérdés

Intel Core 2 Duo procsszorom van Asus P5K alaplappal,

Valaki leirná pontosan hogy mit mire kell állítani ? max. teljesítményt akarom kihozni belőle.

Köszönöm !


2014. nov. 29. 14:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
ezt a videot is neztem de nem mukodott azt irja h overclocking failed
2014. nov. 29. 17:15
 12/15 A kérdező kommentje:
meg nincsenek is ilyen értékek pedig ugyanez az alaplap is
2014. nov. 29. 17:18
 13/15 T/Z ***** válasza:

Tengornak teljesen igaza van.


Ugyanígy vagyok ezzel én is.

Ha annyira se ért az informatikához, h megtalálja Google segítségével amit keres, akkor tényleg ne tuningoljon.


Pláne, h pár mondatban nem is nagyon lehet leírni.

Ugye lehetséges, h a processzor kér majd feszültség-emelést, a ramokat vissza kell osztani, mert auto állásban az spd-ből nem fog tudni kiolvasni olyan beállítást, amivel stabil marad a gép, stb.


Valahol olvastam, h azon tanakodtak, h a PCI, meg a PCI-E sínnek mekkora tuningot kell beállítani.

Ez már az a kategória, amihez inkább nem is szólok, csinálják csak, aki ennyire nem ért valamihez, de mindenáron tönkre akarja tenni a gépét, előbb-utóbb csak sikerül neki. :/


Kedves kérdező!

Az E6750 az 8×333Mhz-ből "hozza össze" az órajelét.

Ha az FSB-t feljebb növeled mondjuk 400, 450, 500MHz-re, akkor értelem szerűen elérhetsz vele ezek nyolcszorosát jelentő órajelet.

De illene pl. nem gyári hűtőt használni.

Ha 8-as szorzóval nem stabil, akkor vedd majd lejjebb a szorzót.

2014. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Értem idáig énis eljutottam meg ma egesz nap a netet furkésztem emiatt...az miert van h amikor rányomok h save changes and exit akkor miutan ujraindul akkor nem kapcsol be a monitor ,aztan kikapcsolom megint a gépet ,aztan be kapcsolom akkormár megy a monitor is viszont azt irja ki h overclocking failed.

EZ mitol van ?

2014. nov. 29. 17:27
 15/15 T/Z ***** válasza:

Hányas stepping?


Egyébként meg olyan is van ám, h nem tuningos a processzor, vagy az alaplap nem egy tuningos fajta.


Valószínűleg magfeszültség emelést kér a processzor, de nehogy szénné feszeld.


Sajnos ezt így leírni túl hosszú lenne, kénytelen vagy a neten bogarászni.

2014. nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!