Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért "csak" indítási javításs...

Miért "csak" indítási javítással indul el a gépem és miért törlődik ki a videókártya driver?

Figyelt kérdés

Újra raktam a gépemet, Windows 7 Ultimate 32-bit-es verzió, már 2 éve ez van a gépemen. Újra kellett raknom, mert kékhalálos lett és sehogyse indult el. Indítási javítással,rendszer visszaállítással se. Újra raktam. Van egy Nvidia videókártya,meg egy alaplapi vga. És felraktam a drivert az Nvidia-hoz. És mikor bekapcsolom a gépemet először nem indul el. Mikor beadná hogy üdvözöljük akkor sötét kékes háttér van. Nem kékhalál! Újraindítom indítási javítás, az vagy kijavítja a hibát vagy nem újra indul a gép és a VGA driver nincs fent.

Mit kellene vele csinálni, hogy működjön rendesen, mert elég idegesítő, hogy negyed órába telik elindítani a gépet. Olvastam, hogy bios-ba kell az alaplapi videókártyát letiltani, de én nem tudom, hogy hogyan kell.


2014. nov. 28. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az alaplap típusa?
2014. nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gigabyte GA.
2014. nov. 28. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:
A leírás alapján inkább az a gyanús, hogy meghalt a videokártyád, már a régebbi install is amiatt kezdett kékhalálozni. Vedd ki, és próbáld ki másik gépben. Ha úgy is rossz, akkor kuka.
2014. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huh. Remélem nem a VGA. Viszont egy ismerős gépét csináltam neki a merevlemeze döglött be és az ő merevlemezét beraktam a gépembe és utána egy pár nap múlva netezés közben egyszer csak leállt a gépem és utána jelentkezett a mostani probléma, hogy csak indítási javítással indul el a gép. A kékhalál meg 2 napra rá jött.
2014. nov. 28. 16:21
 5/6 T/Z ***** válasza:

Próbálgasd a gépet úgy elindítgatni, h csak a legszükségesebb komponenseket rakod bele.

lap, proci, egy ram modul, egy (jó) merevlemez


Aztán ha az alaplapi képkimenet működik, de a videokártya nem, akkor a vga a ludas.

De lehet az alaplapi PCI-E sín is, szóval ilyenkor ki kell a vga-t másik gépben is próbálni, mielőtt kijelentjük róla, h hibás.


Rossz merevlemezt meg minek raksz a gépbe?

HD Sentinel mit ír a mrevlemezekről?

2014. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért raktam bele a rossz merevelemzt(akkor még nem tudtam biztosra, hogy az a rossz), hogy biztosra menjek, hogy az a hibás. A rosszról a HD Sentinel a kondícióra 5%-ot,teljesítményre 10%-ot, ami most van a gépembe az 100% meg a teljesítmény is. Ez volt régen is benne.
2014. nov. 28. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!