Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a gépem...

Ricsi1ricsi1 kérdése:

Miért nem ismeri fel a gépem a winchestert?

Figyelt kérdés
Adott egy 2,5" ide csatlakozású winchester, hogy betudjam dugni a laptopomba vettem hozzá USB IDE/SATA converter kábelt. Ahogy bedugtam nem jelent meg új meghajtó, de a gép magát a convertert felismerte. Mint mondtam meghajtóként nem jelenik meg, de a lemezkezelőben megjelenik mint ismeretlen eszköz de nem enged vele semmit csinálni. Rámentem a hardver tulajdonságokra is, és ott van olyan a kötetek fülön hogy beolvasás, erre azt írja ki hogy nem megfelelő funkció. De érdekes, a winchester nem rossz, mivel ha visszarakom a másik laptopba akkor gond nélkül megy, felbootolja a windowst stb. Amit még esetleg tudni kell: 500 mb-os Seagate ST9655AG winchesterről van szó, és én windows 8-as samsung laptophoz szerettem volna usb-n keresztül csatlakoztatni, és jó lenne egy olyan megoldás ahol a 2,5"-os winchesteren megmaradnak az adatok, és ugyanúgy feltud bootolni a másik gép róla.

2014. nov. 25. 14:18
 1/9 Lajos54 ***** válasza:

Ha ismeretlen eszközként jelenik meg, akkor valószínűleg driver (illesztőprogram) gondja van. Tehát valóban nem ismeri fel a gép.

De ha ezt sikerül is megoldani, akkor is csak adatlemezként (háttértárolóként) tudod majd használni, bootolni nem fog róla a gép.

2014. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem is akarok bootolni róla, a lényeg hogy egy windows 95ös gép winchesterére akarok másolni 1-2 dolgot, mert a floppy meghajtója a másik gépnek rossz cd meghajtó pedig nincs benne, illesztőprogramos dologra pedig amikor rámentem hogy frissítés, azt írta hogy naprakész.
2014. nov. 25. 16:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Adtál külön tápot a vinyónak? Vagy csak az átalakító kábelt dugtad rá?
2014. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a 2,5"-s ide vinyóknak nem kell táp, csak a 3,5-esnek és a satanak, a 2,5"-esben. mivel mikor összedugom a winchester már el is kezd pörögni szóval az áram ellátással nincsen probléma
2014. nov. 25. 16:44
 5/9 Lajos54 ***** válasza:

Innét gondoltam a bootolást:

" és jó lenne egy olyan megoldás ahol a 2,5"-os winchesteren megmaradnak az adatok, és ugyanúgy feltud bootolni a másik gép róla."

Ezek szerint nem volt eléggé érthető a kérdés...

A másik, amit nem egészen értek: ismeretlen eszköz, de naprakész az illesztőprogram?


Amúgy még egy lehetőség gondolata felmerült bennem:

próbaképpen meg kellene próbálni egy olyan laptoppal, amin nem Windows 8 van. Elég sok régebbi, bár még használatban lévő eszköz van, amit a 8 már nem hajlandó felismrni, illetve ha esetleg fel is ismeri, illesztőprogram már nincs hozzá. Bár eddig HDD esetében nem találkoztam ilyennel, de ki tudja.

2014. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam hogy jó lenne olyan megoldás, hogy amit kivettem a régi gépet nevezzük a gépnek, az újat b-nek, hogy amit kivettem az a gépből, és usb-vel csatlakoztatom b géphez, akkor ne kelljen formázni stb, és amikor visszarakom az a gépbe ugyanúgy tudjon bootolni róla tehát kulcsfontosságú winchester beállítások ne legyenek elcseszve. egyébként köszi a tippet majd holnap megpróbálom egy xp-n.
2014. nov. 25. 21:06
 7/9 A kérdező kommentje:
UP: kipróbáltam Windows XP-n is, de ugyanaz a hiba, csak itt most kicsit több részletet ír ki róla: Nem található a lemez kötetinformációja. Ez akkor történhet ha a lemez egy 1394 vagy USB eszköz Windows 2000 gépen. Szóval sajnos a probléma még mindig fenn áll, a gép érzékeli hogy bedugtam illesztőprogramot is telepített hozzá az xp magától, jelzi a Winchester típusát is, de a rajta levő partíciót nem tudja sajnos beolvasni.
2014. nov. 27. 19:48
 8/9 Lajos54 ***** válasza:

Hát, ezek szerint van rá esély, hogy nem sikerül ezt a problémát megoldani. A Win95 valószínűleg valamilyen más módszert használ(t) a HDD "üzembehelyezésénél". Az biztos, hogy még FAT fájlrendszere van, de attól még egy mai oprendszernek is tudnia kellene kezelni, hiszen a pendrive-ok legnagyobb része is azt használ.

A HDD sem lehet hibás, hiszen a régi gépen működik.

2014. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ez így van
2014. nov. 28. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!