Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD a8 5600k vagy AMD a10...

AMD a8 5600k vagy AMD a10 5800k proci a jobb?

Figyelt kérdés
Ezek közül kéne választanom. Az a8-ról több videót láttam, és jobb teljesítményt mutatott a vidikben... az a10-ről csak néhányat, de ott medium-high keveréken 30fps-t mutatott a battlefield 3-ban. Ami elég kevés, mégsem a 4-ről beszélünk... Szerintetek?

2014. nov. 22. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Az A10 az erősebb,nem tudom milyen teszet néztél,ahol az A8 jött ki jobban.


Az A10-ben HD7660D van,míg az A8-ban HD7560D

2014. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban az A8 úgy keletkezik,hogy az A10-ben letiltanak részegységeket.
2014. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát ha több fps-t szeretnél ne apu-s konfigot vegyél .. ez olyan koca játékosoknak ki talált dolog ha te picit igényes vagy akkor egy 120 ezerért már lehet össze rakni normálisabb konfigot.
2014. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BM-Striker ***** válasza:

Az különbség köztük, hogy az A10-ban erősebb az IGP, és CPU magok alapból magasabb órajelen járnak.


(A magasabb típuszármól egyébként egyértelműen lészik, hogy melyik erősebb)


Egy APU önmagában annyira jó játékra, amennyire az együttes 100w TDP-ből kitelik.


Az hogy ez mennyire felel meg, az teljesen rajtad múlik.


Akármikor vehetsz hozzá egy videokártyát, ha az APU nem lenne elég.

2014. nov. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze vidikarit vennék később (max 30K-ért), de most nem tudok annyit rászánni, ezért kellett APU, addig is ki bírom low-on is. Csak kíváncsi voltam. Köszi a válaszokat
2014. nov. 23. 15:01
 6/9 BM-Striker ***** válasza:
Akkor akármelyik jó lesz, de A8-al olcsóbban kijössz hosszú távon.
2014. nov. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekem is ugyanez volt a kérdésem, mert megvettem ugyan az A8 5600-ast, de utólag elméláztam rajta, h nem az A10-est kellett volna... most már nem akarok cserélni.


Egyébként ami a grafikai + játékos teljesítményt illeti, szeretném megvédeni az APU-kat. Igenis lehet velük játszani (kompromisszumokkal persze), de ennek két feltétele van: 1) minél gyorsabb RAM 2) dual channelben. Ha nem dual-os RAM-ot használsz, akkor egyből a felére esik vissza az IGPU teljesítménye. Nekem eredetileg csak egy 4gigás 1600-as modulom volt, ám amint betettem mellé még egyet, egyből a duplájára ugrott az FPS-szám minden játékban anélkül, hogy bármit állítottam volna a beállításokon. Mondtam is h wtf is this? :) Bele se merek gondolni, milyen lenne 2133 vagy 2400 (ez utóbbi már drága sajnos) MHz-en...

2014. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
persze, dual chaneles rammal használnám. 2X4gb 1800mhz. Csak reménykedek, hogy jó lesz, már ha lesz :)
2014. nov. 24. 16:08
 9/9 anonim válasza:
Igen, az jó lesz :) Több helyen is olvastam a min. 8 gigás mennyiséget, bár nem értem, mi köze annak bármihez is...
2014. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!