Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy Phenom 2 x4 965...

Hlac86 kérdése:

Vettem egy Phenom 2 x4 965 procit az ASUS M3N HT deluxe lapomba. A gép beindulás után nem ad képet sem, nem pittyeg! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Elvileg a CPU support list alapján belemegy ez a prici. Jelenleg a 3401-es verziójú elivileg legújabb BIOS verzió van a lapon. Sok fórumon olvastam, hogy használják ezt a laqpot ezzel a procival! BIOS resetet próbáltam! Kifogytam az ötletekből és félek, hogy buktam egy rakat pénzt a procin! Kérlek segítsetek mi lehet a baj?
2014. nov. 20. 07:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, a gépbe 6Gb DDR-2 800 -as RAM van, de ez elvileg szintén nem lehet gond!
2014. nov. 20. 07:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Az AM3 procik futnak az AM2 és AM2+ alaplapokban. A bios frissítés azonban mindig szükséges. Itt a cpu-hoz tartozó BIOS frissítés: [link]

Ha ez sem oldja meg, akkor nem ott kell a hibát keresni. A deszkád valóban támogatja ezt a procit (125W), így az alaplap TDP-je sem okozhatja a gondot.


Két kérdés:

- Milyen kapacitású és márkájú tápod van, milyen vga-t használsz?

- bekötötted a 4 pines kiegészítő áramcsatlakozót is az alaplapba?

2014. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors segítséget!

A bios verzióm 3401 ami újabb mint a 2803 amit ez a proci kívánna, így ez elvileg nem lehet probléma!

Az alaplapomon van egy +táp csati ami 4*2 tűs ez be van kötve, nincs szabadon egy csati sem! A tápom HKC 650W, a videókarim GTX 460!

2014. nov. 20. 08:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy 2 fajta (rev2 és rev3) 965-ös bios driver van a linkelt oldalon.


A HKC táp lehet még ludas. Az nem egy minőségi eszköz és az feszültség leadásánál szokott ilyen problémákat okozni egy nagy energiafelvételű eszköznél. Egyszerűen az adott ágon nem tud annyit leadni, amennyi az alaplapnak és a procinak kell.


Tudsz valakitől kölcsönkérni egy 500 wattos minőségi tápot? (fsp, chieftec, corsair, sharkoon, cooler master, be quiet, zotac, seasonic...stb.?)

2014. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem teljesen vágom ezt a témát. Én hetekkel ezelőtt már feltettem a 3401 biosverziót, ami azóta is a legújabb. Lehet ez a probléma annak ellenére hogy újabb mint amit az aktuális 965 procihoz írnak?
2014. nov. 20. 12:26
 6/6 A kérdező kommentje:

Az alaplapom rev száma 1.02G , nem tudom ez mit jelent! Tuti nem a táp szar mert kivettem a videókarit egy jóval gyengébbet raktam be és azzal sem müszik (HDDket is lehúztam). Ugyanúgy nem ad képet, ha meg defaultolom a BIOSt akkor 10 másodpercenként ki-be kapcsolgat a gép!

Kifogytam az ötletekből sajnos :(

2014. nov. 20. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!