Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha úgy indul be a szülés,...

Ha úgy indul be a szülés, hogy elfolyik a magzatvíz (és utána jönne a fájások), akkor hosszabb a vajúdás, mintha fájásokkal indul?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 10. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez érdekes sokat gondolkozom rajta én is, mert egyrészt elvileg ha burkot repesztenek a vajúdás során attól a folyamat meggyorsulását várják.

Másrészt nekem ahány ismerősömnek így indult a szülés mindnek órákat kellett várnia még mire fájásai lettek volt akinek nem is jelentkeztek fájások, csak oxitocin bekötése után.

Nekem 3 gyerekem van ebből 2 indult fájásokkal, a harmadiknál elment a magzatvíz de onnantól 2 óra múlva meglett tehát nekem pont hogy felgyorsította az egészet. Nehéz ezt megmondani előre.

2013. márc. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nincs általános szabály.

Nekem elfolyt a magzatvíz, de a fájások nem jöttek...a kórházban kaptam mindenféle "jót", hogy beinduljanak a fájások, és lassan be is indultak, de ki tudja mi lett volna rásegítés nélkül. Aztán fél nap alatt sem tágultam, úgyhogy császár lett a vége. De mint írtam, ez nem általános dolog. Mindenkinél másképp alakul, akár fájással, akár magzatvíz-elfolyással indul a szülés.

Mondjuk azért szívesen megtapasztaltam volna, hogy mi lett volna akkor, ha fájásokkal indult volna.

2013. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
...ekkor mar a szules elindul, nalam 1/2 12-kor ment el a magzatviz, s 1-kor mar megszuletett a baba pl. ket ilyen szulesem volt, keves fajdalommal, viszont nagyon sokat setaltam, lepcsoztem a szulesek elott.
2013. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet általánosítani. Nekem az első szülésemnél először elfolyt a magzatvíz, a fájások kb. másfél órával később kezdődtek. De ettől nem lett hosszabb a vajúdás. Du. fél kettő körül folyt el a víz, 3-körül kezdődtek a fájások, és este fél nyolckor született meg.

A másodiknál is ezzel indult, de mivel azt indítani kellett, ezért nem mérvadó. (Ott egyébként kb. 3 órát vajúdtam, de mivel elakadt, sürgősségi császár lett belőle.)

2013. márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Általános szabály nincs.De azt szokták hangoztatni,hogy a száraz szülés nehezebb,vagy ha elfolyik a víz nem mindenkinek jönnek a fájások.Aztán kinek így,kinek úgy:) Nálunk is víz folyt el,nehezen lettek fájások,nem tágultam,császár lett.
2013. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem elsö lányomnál volt pár fájás amik igen erösek voltak majd elfolyt a magzatvíz. (épp a korházban voltunk)

majd 4 órával késöbb meglett a lányom.


másodiknál éjszaka eldurrantam úgy hogy elötte egy fájásom sem volt. majd már leakart szakadni a hátam és 3 órával késöbb megvolt a második lányom.

2013. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az elsonel egy ora fajas utan folyt el a magzatviz, 7orara lett meg a baba.

Amikor fajasokkal indult,akkor mentem be amikor 5percesek voltak,2orara lett meg a baba, burokrepesztesre fel orara ra.

Otta azt mondtak ha burkotrepesztenek,akkor fel-1ora es baba kint van.

2013. márc. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem negyed 1-kor folyt el a magzatvíz, kb 2-kor jöttek a fájások és fél 6-kor született meg a kisfiam. A fájásoktól csak 3 és fél óra.
2013. márc. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem fél 6-kor folyt el a víz (bár elég kevés), a fájások pedig fél 8 körül kezdődtek (maguktól, nem kaptam oxit, és egyből 3-4 percenként jöttek). Fél 11-kor pedig megszületett a babám. Az első igazi fájástól számítva 3 óra alatt meglett.
2013. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem éjjel 3/4 3-kor folyt el a magzatvíz. Fájásokat 1/2 7 körül kezdtem érezni. A baba 1/4 6.-kor született. Nagyon durva szülés volt, egy rakás oxyt kaptam, h táguljak. :( A doki azt mondta, h az az oka, h előbb a magzatvíz folyt le.
2013. márc. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!