Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hűtő képes passzív...

Milyen hűtő képes passzív módban lehűteni egy a10 7850k APU-t?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd venni egy ilyen procit és hozzá egy új hűtőt a gyári helyett.


Na most a kérdésem hogy van e olyan ami ha épp ki is van rajta kapcsolva a ventillátor akkor is netezés és filmnézés közben képes olyan max 45-47 fokon tartani és elég ha a ventit csak mondjuk játék vagy fokozottabb terhelés alatt kapcsolnám be?


2014. nov. 15. 21:56
1 2
 11/17 BM-Striker ***** válasza:

Az a gond, hogy egy egy processzornál nem nagyon mehetnek 125w TDP fölé, ha azt akarják, hogy működjön olcsó alaplapokban is.


Egy 125w-oa csomagba nem fér bele egy erős CPU és egy erős GPU a jelenlegi gyártástechnológia mellett.


Az APU-k lényege az hogy CPU és a GPU közösen képes címezni a memóriát.


Sajnos ilyen típusú felhasználásra a mai széles körben használt memóriatípusok egyike sem ideális.


A felfejlesztés alatt álló HBM DRAM valószínűleg magoldást fog nyújtani erre a problémára.


A Kaveri egyébként nem olyan rossz, mint aminek beállítják.


Itt pl látszik hogy ~25%-al erősebb a Kaveri hasonló órajelen, mint Trinity.

[link]


Kaveri-val hasonló a probléma, mint anno a Bulldozer esetén:


Gyártástechnológiai problémák és az új architektúra miatt nem tudott elég magas órajelen futni.



Most jelenleg több szálon egy 2 modulos Kaveri képes hozni egy hasonló őréjélű Haswell alapú i3 teljesítményét.



Itt az a kérdés, hogy az AMD képes lesz-e megoldani a memóriával ás TDP-val kapcsolatos problémákat az APU-knál, mielőtt az Intel beéri őket az mainstream IGP-k terén.


(Iris most is jó, de amíg nem lesz jelen az olcsóbb processzorokban, kuriózumként fogom kezelni. Jelenleg azok a notebook-ok amikben Iris van, azok abba az árkategória esnek, ahol elvárás a diszkrét VGA, és a Maxwell GPU-k már eléggé megszorongatják teljesítmény-fogyasztás arányban az Intel-eket )

2014. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

60-70 ezres ár reális lehet egy ilyen APU-ért ha egy 30 ezres vga nak megfelelő IGP lesz benne a HBM memóriának köszönhetően..igazából én meg venném ennyiért. Aki APU-t akar mindenképpen és fontos neki hogy egyben legyen a vga val a proci az úgyis meg fogja venni köztük én is, ha meg addig már ezek 14nm-en készülnek vagy egyéb módon csökkentik a fogyasztást akkor simán jobb vétel lehet az intel hasonló megoldásaival szemben főleg ha valakinek nem kell akkora cpu teljesítmény hanem inkább grafikus.

De én nem vagyok márkab. uzi mint itt sokan, tehát ha az intel végre tudna csinálni egy olyan APU-t amiben az IGP felveszi a versenyt az amd-vel és az ára is még megfizethető akkor azt is megvenném.

2014. nov. 16. 12:49
 13/17 anonim ***** válasza:

"60-70 ezres ár reális lehet egy ilyen APU-ért ha egy 30 ezres vga nak megfelelő IGP lesz benne"


Komolyan képes lennél megvenni így is egy APU-t?

Tegyük fel, hogy csinálnak holnap egy olyan APU-t amiben van egy 4 magos húzható CPU és egy r7 265-nek megfelelő igp

Az új ára mondjuk 70.000 Ft lenne (egy r7 265= 42.000 Ft, + egy X4 860K =22.000 Ft)

Tegyük fel, hogy elvagy ezzel a konfiggal kb 2 évig, de a videokártya teljesítménye 2017-ben valamiért (mondjuk egy új next-gen miatt) kevés lesz a játékokhoz. Lecseréled az APU-t? Nem. Egyrészt azért mert az APU proci teljesítménye még elegendő 2017-ben, másrészt azért nem mert már nem gyártanak erre a foglalatra új APU-t te pedig megvetted az akkori legjobbat, legdrágábbat. Alaplapcserével tudnál csak új APU-t venni.

Lecserélheted csak az igp-t? Nem.

Tehát venned kell egy 40.000-es kártyát 2017-ben is, a 2014 -ben vett APU igp-jét pedig kikapcsolod. Ez sajnos addig veled marad míg magát a procidat is megtartod.

Kész ráfizetés nem?

Tehát nem tudod kivenni az igp-t és eladni olcsón (míg még eladható valakinek egyáltalán a Vaterán, OLX-en) hanem ki kell kapcsolnod egy valamikor középkategóriásnak mondott eszközt.

És veszel egy új 40.000-es videokártyát (az anno 70.000-ért vásárolt CPU + vga mellé) ami a két évvel azelőtti igp-vel nem fog dual-ban menni, tehát feleslegesen van ott.

Kb. 2018-ban megválnál az APU-tól de az 1 éves dedikált vga-t még megtartanád, mert még jó játékra.

Na ezután már ne újabb APU-t vegyél :)

2014. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Jó lenne a gondolatmeneted csak van egy kis bökkenő...


Nagyon nem értek veled egyet ugyanis én kb 8 évente veszek gépet, múltkor is csak azért tettem mert annyira "felfejlesztették" a flash-t hogy gyakorlatilag a youtube akad egy 1 magos gépen mivel már minden internetes tartalmat is 2 magra optimalizálnak, ezért az már használhatatlan lett volna, ezen kívül nem vagyok "gémer" nem érdekelnek a játékok tipikusan az vagyok aki ismeri a gta-t azzal játszik meg ha látok egy filmet pl AvP akkor megnézem hogy készült e belőle valami játék és akkor azt megnézem de nem különösebben köt le egyik sem. Képes vagyok megvenni a leghalkabb legjobb hűtőket a szép házat hogy jól nézzen ki meg egy drága nagy ssd-t de vga nem nagyon számít a lényeg hogy ami újat veszek az azért legyen erősebb mint ami eddig volt..

Most már 2008 óta durván egy ilyen gépet nyúzok:

Phenom x4 9500

hd 4850..

4gb ram

Ez még most is teljesen jó lenne nekem és minimumon elmenne rajta minden játék épp csak a dx11 hiánya miatt nem. Igazából most kezdett benne meghalni a kártya(ebből valamiért kihagyták a power play-t) manuálisan kell visszavenni 2d ben az órajelét különben kék halál.

Meg az alaplap is már kezd fagyásokat okozni így erre viszont már nem költök inkább veszek majd egy új apu-t ha ez végleg beszart már.

Biztos lehetsz benne hogy nem fogom amiatt szívni a fogam hogy nem tudom kicserélni a vga-t tökéletesen elégedett leszek vele még jó jó jó jó sokáig:)

Aztán meg évek múlva ha lesz egy jobb ami még belemegy fm2+ ba akkor mire annak a jobb APUnak az ára lemegy ilyen 15 alá akkor meg kicserélem..Aztán megint jó lesz sokáig persze ha az alaplap szét nem hullik.. de ez egy dedikált vga-s konfigurációnál is bekövetkezhet.

Szóval akkor mond el mértnem jó nekem az apu ha:

1:Nem vagyok játékos, a grafikus teljesítmény háttérbe szorul inkább multimédiás felhasználás a célom.

2:Lehetőleg minél halkabb és minél kevesebb ventillátorral és mozgó alkatrésszel működő gépet szeretnék használni.

3:Én ebben látom a jövőt, legyen minden minél letisztultabb minél kompaktabb minél kisebb..össze fog lassan forrni a gpu és a cpu és lesz egy valami ami alkalmas mind2-re de sztem inkább egy gpura fog hasonlítani ami tud egyszerű nem grafikus számításokat is végezni.

Képzeld el hogy a jövőben majd az lesz neked a PC-d hogy egy pendrive méretű kis vackot rákötsz a monitorodra ami hangtalanul teszi a dolgát esetleg van rajta egy kis kék led :D

El lehet felejteni a rengeteg kábelköteget és különböző komponenseket mire egy gép úgy ahogy összeáll végre. És ez itt kezdődik ilyen piciben, eltűnik a külön vga, eltűnnek a ramok, eltűnnek az antennák eltűnnek a merevlemezek, eltűnik az alaplap, eltűnik a laptoptáska...

Az egész egy Borsodi feliratú nyakba akasztható műszálas szaron fog lógni a nyakatokban:D

Ha beülsz a kocsidba akkor azt dugod be a pendrive meg gps helyett.Később már felesleges lesz a mobiltelefon mert már megoldották hogy a "PC"-d is kapjon áramot mert olyan kicsi és nagy teljesítményű akkumulátort gyártottak...bakker a füledbe csavaroznak egy 5nm-es csíkszélességen készülő kis hatótávú jeladót ami tested 36,5 C-ából hőszivattyú elvén fogja árammal ellátni magát. Később meg ez a cég melynek levédett szabadalma lesz az emberi testbe inplantálható eszközök gyártásáról kitalálja majd hogy legyenek kis nanorobotok amik képesek lesznek ezeket az eszközöket megjavítani a testen belül műtét nélkül ha meghibásodnának, aztán kitalálnák hogy ha kijön egy új modell akkor csak a régin el kell végezni a megfelelő hardveres módosításokat, átépítik a chipet utána megkapja az új drivert.(magyurul eljön az a kor amikor lehet neten "RAM"-ot letölteni ha kifizetted. Tovább gondolva kitalálják hogy ezek a kis robotok már nem csak az emberi testen belüli hardvereket fogják javítani hanem képesek lesznek az emberi betegségeket is semlegesíteni. Utána elkezdenek valódi szerveket kicserélni sokkal hatékonyabb és ellenállóbb mesterséges egységekre. Egy idő után szinte minden emberi sejtet kicserélnek valamire amit úgy gyártottak céltudatosan. Az ember addig lesz "ember" amíg a petesejt megtermékenyül és utána már mindent átvesznek a gépek. A down kóros gyerek be sem fog ágyazódni méhfalba hanem szépen elkísérik a gépek a húgycsőhöz és csókolom..Egyszercsak sikerül megoldani azt is amit eddig nem sikerült full gépi szinten megoldani mégpedig hogy két ember(igazából már csak olyan szinten ember hogy van nála beépítve egy kis tároló amiben még tartanak emberi dns fehérjeláncokat és ivarsejteket amivel még "hagyományosan" szaporodni szoktak) közös utóda fejlődésnek indul ilyenkor ugye a dns láncoknak is nagyon fontos szerepe van de ezek is immár nem fehérjemolekulákból állnak és szerves anyagból hanem az egészet digitalizálták! A megtermékenyülés és az utódnemzés nem lesz több mint egy vezeték nélküli kapcsolattal is elvégezhető új program("ember") telepítése amikor is mind2 féltől kapni fog egy "crack"-et így kialakítva végső tulajdonságait, de miről is beszélek hisz az egész ember már mimetikus polyaloid folyékony fémből van immár minden egyed örök életű és lassan nem lesznek egyedek hanem az egész egy kompakt tudatként fog döntéseket hozni ahol az egyed kevésbe lesz értékes csak kb mint egy darab hangya a bolyból.

Ebben az időben már elvétve taláni csak teljesen szerves robit technológia nélküli halandó embereket. De már veszélyeztett faj amit folyamatosan pusztítanak a gépek és többségük formaldehid-ben fog úszkálni kilógó szemgolyókkal és agy nélkül amit éppen a gépek tanulmányoznak.

Amikor az emberi faj minden egyede "frissült" elkezdődik az invázió aminek köveztében meglátogatunk más bolygókat is ahol az ott élő szerves élőlényeknek "segítünk frissíteni a hardvert" az új technológiákat és fegyvereket pedig lemásoljuk és felhasználjuk a következő célpontok ellen.

Tehát a kérdés a következő:

Meddig szeretnél még otthon kuksolni és cserélgetni a te hőn áhított dekikált videokárytádat ahelyett hogy vennél egy APU-t mint a többiek és elkezdődhetne ez a csodálatos utazás ami soha nem fog végetérni?

2014. nov. 17. 01:18
 15/17 anonim ***** válasza:

Nagyon szép kis fantáziavilágot festettél le úgy 50.000 évig bezárólag (aminek megvalósulásából egyes pontjaiból mindenképp kimaradnék , mert unszimpatikus), de esetleg sci-fi írónak nem szeretnél beállni?, úgy gondolom a pontatlanságokat kihagyva menne neked ez is :)

Vannak lassan olyan számítógépek amik nem nagyobbak egy kisebbfajta videokártyánál a nano itx és pico itx gépek már ilyenek:

[link]

gondolom ezek is eljutnak addig, hogy majd cserélhető legyen a proci és a memória rajtuk. Valamint ugye az ilyen pici alkatrészek az energiatakarékosságukról híresek. Kicsi legyen és ne zabáljon sokat. Pont ez a hátulütője ezeknek, 3-400 W összfogyasztású gépeket nem lehet ilyen kicsire csinálni. Legalább is még ma. Aztán majd az ük-ükunokáink lehet hogy majd kapnak olyan gépeket mint amiket leírsz, de hogy a mi életünkben ilyen nem lesz az is biztos :)

-Nem azt írtam, hogy ne válassz APU-t, olvasd csak vissza a #7-es válaszom: "Én netezős filmezős gépnek olcsóbb APU-t vennék "

Bérből és fizetésből élő ember vagyok mint sokan , tehát nekem számít az ár...

-"ahelyett hogy vennél egy APU-t mint a többiek "

Szintén ebben a válaszban leírtam már, hogy már volt APU-m (5800K akkor mikor még ez volt a kapható legjobb, legdrágább) és ez nekem egy nagy csalódás volt. Egy évig volt meg , eladtam alaplapostól.

Sokat olvastam az APU-król mielőtt megvetem volna az 5800K-t 2013 februárjában 35.000 Ft-ért. Csak jókat írt róla a média, a tesztek, mindenki ajánlotta. Gyors RAM-okkal játékra is! Húzható szorzózármentes! Négymagos! Másik vga-val dual graphics. A jövő! (Proci erőben még úgy ahogy teljesített de az igp-je...hát nem volt erősebb az előző Nvidia 9600GT-mnél. 1024 x 768-ban el lehetett vele játszogatni de FHD-ban egy COD Chosts BF4-től kifeküdt lowon is. Ma a FullHD már elavultnak számít kissé, holnap a 4K felbontás lesz az általános)

Előtte olvastam, hogy egy évvel azelőtti Llano FM1 vonallal vezették be az APU-kat, kiveséztem ezt is, gondoltam az FM2 vonallal tán megállapodnak pár évig, de nem így lett, rá egy évre már jött az FM2+ ami visszafelé nem kompatibilis FM2 -vel. Most hogy kint a ddr4 szerintem az AMD-nél APU fronton megint-csak foglalatot fognak váltani, de itt már tökmindegy hogy cpu tokozás vagy DIMM miatt váltasz, a további fejlesztés mindenképp több pénzbe kerül.

Én inkább a minél jobbat minél olcsóbban elv híve vagyok.

Tehát még egyszer és csak a mai 2014 nov. 17 szerinti álláspontomat vedd csak figyelembe, (és nem a 2084 évi álláspontomat): -Vegyél APU-t ha nem játszol, de ne vegyél ha játszol. Ha veszel ,bőven elég az olcsóbbik is.

2014. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem tudok mindenre reagálni de úgy gondolom pár dolog elég ami úgy eszembe maradt olvasás után.


Még mindig nem érted amit írtam és játékos fejével gondolkozol nem az enyémmel.

Én nem szoktam bővitgetni gépet, ha beszart veszek egy újat és minden frissül benne ennyi.

Ugyanúgy azt sem értetted meg hogy nem azért gondolkoztam az a10 7850K vásárlásán mert nekem a legerősebb apu kell...hanem azért mert olyan gép kellett volna ami a mostaninál nem fog semmiben kisebb teljesítményt nyújtani, márpedig a dx11-en kívül egyenlőre semmi érdemlegeset nem tud felmutatni még a legerősebb hőn áhított 7850k-sem ugyanis egy mezei őskövület hd 4850 is jóval nagyobb teljesítményt nyújt nála. Így alapból kiesett szépen várok amíg lesz valami erősebb.

Az lehet hogy neked fájó pont és nehezen viselnéd ha nem tudnál a későbbiekben külön bizniszelni a cpu val és gpu-val..de nekem ezzel semmi gondom nincsen egy egyszerű minél halkabb és minél kompaktabb gépet akarok majd összerakni ahhoz pedig ezt látom megfelelőnek.

Még ha valamivel drágább is lenne ugyanazon teljesítmény megvásárlása APU-ból és külön cuccokból akkor is apu-t vennék mert nincsen olyan megfizethetetlen különbség még közöttük ami nekem gondot okozna.

Ha monitor felbontásokról beszélsz akkor előbb tisztázzuk hogy milyen felhasználókról van szó?

Gamerek? 40-50-es felhasználók? Az olyanok mint én akik neteznek meg torrenteznek meg néha retro játékokkal nyomják?

Ha így egészében vizsgáljuk kötve hiszem hogy a full hd már elavult lenne, szerintem a legtöbb felhasznló azt sem tudja mi az a full hd igazából. Az emberek többsége még egyszerű TN paneles 1366x768-as monitort használnak vagy régi de már lapos!(az ő nyelvükön) 4:3-as 1280x1024-eset ha körbemegyek a rokonságban ilyent látni meg az iskolákban is max ilyenek vannak és cégeknél is. Laptopok közül sem full hd még a legtöbb bár elkezdtek terjedni.

Leírom mégegyszer nekem az a problémám a mostani legjobb apuval is hogy az IGP még mindig nagyon gyenge benne egy 2008-as vga-hoz képest is én pedig ugye nem akarok dedikáltat venni de azt sem akarom hogy a frissen vásárolt apu a mostani gépemnél gyengébb legyen.

Téged am nem értelek minek vetted meg ha nem elég a teljesítménye? Miért nem néztél teszteket? Abból rájöhettél volna hogy gyengébb egy 9600gt-nél is..

Én 100%-ig tisztában vagyok vele most is hogy melyik mit tud.

Az hogy egy foglalatra most fejlesztenek e már vagy nem szintén nem érdekel mert nem én vagyok a célközönsége ennek a gémelünk keményen meg ha kijön egy játék ami nem támogatott akkor mindjárt veszünk új hardvert.

A mostani AM2-es gépem is mikor vettem akkor már jött az AM2+ utána nem sokkal meg már AM3 volt, akkor is okoskodtak hogy de mérnem AM3...de mondom minek ez is jó és az új megjelenése legalább emennek leviszi az árát kicsit. Egészen eddig el vagyok ezzel az ősrégi am2-es giga alaplappal és minden jó lenne ha nem kezdett volna el csikozni a kártya meg haldokolni az alaplap..am a tápom egy minőségi nemrég műszerrel vizsgált darab hogy kizárjam hogy az e a szar de tökéletes állapotban van.

Tehát várok míg végre jön valami értelmes teljesítményű APU ami leválthatja a mostani gépem amiből már ki kellett venni a dedikált vga-t mert nem volt már kép sem és kénytelen vagyok az alaplapi geforce 6150se-t használni. De erre én már nem költök az tutti biztos, majd jó lesz uncsitesóimnak végleg elpusztítani:)

Szerintem te tényleg akkor legközelebb ne vásárolj APU-t ha ennyire fontos a szétszedhetőség meg a folyamatos cserélgetés. Vagy legalább nézz utána pár oldalon mielőtt megveszel valamit hogy mégis mekkora a teljesítménye ne higgy a pletykáknak.

Most akkor azt eladtad az egészet mert nem tetszett és vettél mindenből újat vagy hogy csináltad? A dual graphics nem volt elég jó vagy amúgy is csak az IGP teljesítményét próbáltad?

2014. nov. 17. 21:02
 17/17 anonim ***** válasza:

Mikor megvettem a 5800K-t akkor még egy 17 colos monitorom volt amin 1024x768 volt a felbontás. Már akkor láttam, hogy az IGP-je majdnem kevéske de még épp elegendő játékra. Majd vettem egy Full HD monitort amin végleg lehalt az igp teljesítménye. kénytelen kelletlen vettem egy dedikált HD 7790-et és az igp-t kikapcsoltam. A változás egekbe szökő volt. Dual graphicsban nem gondolkodtam, mert csak egy adott bizonyos kártyát lehetett volna használni az A10 5800K igp-je mellé (HD6670) aminek a teljesítménye szintén csak akkora mint az igp -é de 2 szeres teljesítményt nem kaptam volna és még a játékok sokasága sem támogatta(ja) a dual-t.

A 7790-el már szépen ment a BF3, BF4, Ghosts, Watch dogs, de mindig voltak változó időközönként fps droppok (előzőleg - míg nem volt még meg a 7790 kis felbontásban az igp-vel is)

Felhúztam az 5800K-t 3.8-ról 4,2-re de semmit nem javult a helyzet.

Úgyhogy eladtam az alaplapot és az APU-t , a gép többi részét (ház, táp, dvd író, memóriák, 7790, merevlemez, ssd) megtartottam és vettem egy i5 4460-at egy H97-es alaplappal. FPS droppok már nincsenek, és érdekes módon 5-10 fps-el is több képkockám van így minden játékban az i5 + 7790-el mint előtte az 5800K CPU-jával + 7790-el.

Most meg vagyok elégedve a géppel, nekem elég ha a játékok full hd-ban mediumon elmennek 40-50 fps körül. Ha eljön az idő a váltásra, 7790 elad- másik dedikált vga vesz...többi marad

2014. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!