Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hűtő képes passzív...

Milyen hűtő képes passzív módban lehűteni egy a10 7850k APU-t?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd venni egy ilyen procit és hozzá egy új hűtőt a gyári helyett.


Na most a kérdésem hogy van e olyan ami ha épp ki is van rajta kapcsolva a ventillátor akkor is netezés és filmnézés közben képes olyan max 45-47 fokon tartani és elég ha a ventit csak mondjuk játék vagy fokozottabb terhelés alatt kapcsolnám be?


2014. nov. 15. 21:56
1 2
 1/17 Koplárovics Béci ***** válasza:

[link]

Ez még elvileg elbírná (húzás nélkül). Amíg nem poros, és ameddig van jó szellőzése a háznak.

2014. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

[link]

Hidd el hogy nem kell kikapcsolni, mivel ekkora a borda, nagyobb a hőleadó felület, így egy lasabb-halkabb venti tökéletes hozzá mint pl amit gyáriban rátesznek.

2014. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 BM-Striker ***** válasza:

Egy 95W-os TDP-jű processzort nem fogsz passzívan hűteni.



A hűtők fordulatszám-vezérlése automatikus, kis terhelésnél ventilátor hangja elhanyagolható egy jó hűtő estén.



Mennyid lenne kb hűtőre?

2014. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem el hogy mennyiért veszek, ha valamelyik képes full passzívan normális hőmérsékleten tartani alap használat mellett (ha csak a torrent megy és filmezek vagy épp internetezem.) akkor azt úgy is megveszem, természetes ha játszok akkor én sem élek mesében akkor nyilván be kell rajta kapcsolni legalább egy valami ventit, de mint írtam nem így gondoltam.
2014. nov. 15. 22:35
 5/17 anonim ***** válasza:

Akkor neked egy vízhűtésből egy radiátor kell venti nélkül, az passzívan tudja hűteni azért.

Ebben az esetben viszont használt piacon nézz szét.

2014. nov. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mégis milyen és mekkora radiátor? És mit kell még hozzá venni? Szivattyú stb?
2014. nov. 15. 22:41
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy A10 5800K-m 3.8GHz APU-m volt

ha nem terheltem akkor netezés, filmnézés közben 1400 MHz-en dolgozott. Valami 0,9 Volton. Elvolt 33-35 fokon így szerintem venti sem kellett volna rá, így beállítottam BIOS-ban hogy ilyen alacsony hőfokon a legminimálisabb fordulaton menjen a ventije . Nem is hallottam ilyenkor a hangját.

Aztán mikor játszani kezdtem, és nekilátott 3.8 GHz-en tekerni, 1,350 Volton, fel is ment a hőfoka fullon pörgő ventivel 55-60 fokra....Ilyenkor hangos volt.


Apropó A10 7850K. 40.000 ft-ot nem adnék ezért az APU-ért

Egyszerűen rohadt drága azért amit nyújt.

Netezni-filmet nézni oké, de arra oké egy olcsóbb APU is 25-ért.

Játszani? Az igp-je kevés egy vérbeli játékosnak. Kell majd mellé egy min. 30-40.000 Ft-os dedikált videokártya ha egyszer normálisan akarsz a gépeden játszani. Ez így úgy megemelné a komplett géped árát mintha egy i5-ös procival kezdtél volna rendszerépítésbe.

De te tudod, a te pénzed, a te géped lesz ez jövőre is.

Én netezős filmezős gépnek olcsóbb APU-t vennék, ha pedig játékra is venném, akkor APU elfelejt, egyből CPU + Diszkrét vga-ban gondolkodnék ....

2014. nov. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Őő, köszönöm a hasznos válaszod ez egy jó támpont viszont nem tudom hogy gyári hűtővel használtad ezt te?


1:Am hát nem vagyok vérbeli játékos...


2:Az ára nem olyan lényeges ÁFÁ-t vissza fogom igényelni így mindjárt nem lesz valami drága.


3Mivel itt hangtalan dolgokról beszélek egyértelmű hogy APU-lesz erre egy hűtés kell nem lesz külön egy vga-n is venti.(nem még akkor sem ha halk, én meghallom akkor is és zavar, legyen zépen egyben a procival)


4: Még nem biztos hogy 7850k lesz mert ha kijön végre a calizzo akkor majd meglátom mit nyújt, meglátom hogy megoldották e a memó sávszél gondot ami az intel igp-ket illeti, így lehet hogy abban már tokozáson belül lesz beépítve gyors memoria így sokkal közelebb kerül teljesítményben egy középszintű dedikált vga-hoz.


Nagyon jó helyzetben vagyok csak hátradőlök és nézem hogy mik lesznek és majd belenyúlok a tóba a halért ha az egyiket megfelelőnek tartom.


Viszont egy hűtőt minél hamarabb akarok venni egy jót ezt akár a mostani gépemre is feltehetem amíg nem lesz meg az új.

2014. nov. 16. 00:05
 9/17 A kérdező kommentje:
Bocs nem intel IGP-k ről beszéltem hanem Amd-t akartam írni.
2014. nov. 16. 00:07
 10/17 anonim ***** válasza:

"így lehet hogy abban már tokozáson belül lesz beépítve gyors memoria "

Arra gondolsz, hogy az APU-ban együtt lesz összesűrítve egy 4 magos CPU + egy VGA + 1-2 GB DDR5 Vram?

Szerinted egy ilyen APU -ért mennyit kérnének a boltban?

60.000 -et? 70.000 -et?

Szerintem most hogy már kint van a ddr4 , az APU-k továbbra is a rendszermemóriákból fogják lecsípni maguknak a beállított mennyiséget. Az AMD pedig nekilát 6 meg 8 magos APU-kat gyártani, csökkenteni a csíkszélességet, a fogyasztást, mert ebben is el vannak maradva az Inteltől

2014. nov. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!