Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó egy 16 magos proci?

Mire jó egy 16 magos proci?

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés
2014. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmire,mivel nem tudod kihasználni :DD
2014. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha amd akkor semmire . férre téve a szó viccet szerver gépnek minden bizonnyal jó.
2014. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor kicsit ássuk bele magunkat.....

Netezés, filmezés:

Ilyen felhasználásra tökéletes például egy Intel Pentium G3220 ami olcsó, VGA nélkül is tud képet alkotni, valamint nem dolgozza ki a belét a proci a netezéssel ezért ide elég a 2 mag is.

Játékra való felhasználásnál:

Ilyen téren elég egy 4 magos proci is, mivel a játékok csak 2 magra vannak megírva, így nem használnak többet, de a proci tud olyat csinálni, hogy ne csak kettő bizonyos mag menjen folyamatosan nagy terhelésen, hogy elosztja a feladatot négy magra, de ezt bizonyos terhelésnél lép fel ha jól tudom.Valamint ne felejtsük el azt sem hogy a játékoknál a VGA számít jobban mint a CPU, persze ez nem azt jelenti hogy fogj egy P3-as procit meg egy R9 295x2 VGA-t ;)

Szerver futtatás:

Mint tudjuk az Intelnek itt az 5960X-es csodája, ami olyan erős, hogy megfelő összeállításnál futtathatnál akár egy ~50~ fős BF3 szervert, és még te is játszhatnál rajta elég komoly beállításokkal, de szerverbe inkább Xeon procikat "kell" rakni mint sem Core i7-et.

Akkor lépjünk át a videó vágásra, szerkesztésre, renderelésre:

Ebben a részben van szerepe a 8-12-16 magos prociknak, ugyanis a videó vágásnál renderelésnél sokat kell számolni, ami még ha nem is folyamatos 100%-os kihasználtságot eredményez, de 70%-90%-ba biztos megizzasztja a cuccot. Itt is leosztja a feladatokat a proci a magokra úgy mint játéknál csak itt leglább "50-szerˇtöbbet kell számolni a procinak mint játéknál.

Végül is ez a téma azért érdekes, ugyanis amit a 8-12-16 magos csodák meg tudnak csinálni azt megcsinálja egy 2 magos is, csak nem mindegy hogy a két magos csinálja 1 napig, vagy a 16 magos 1 óráig, és ez által nem mindegy hogy mekkora lesz a villanyszámla.


Remélem nem hagytam ki semmit, ugyanis elég fáradt vagyok már szóval ki tudja mi maradt ki.

Azért remélem érthető ahogy leírtam, és eléggé pontos.

2014. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Például sok virtuális gépet futtatni. Vagy ha már AMD a téma, azt tudod, hogy a 16 magos Opteron gyakorlatikag 2 processzor egy tokban? Ez azt is jelenti, hogy két memóriavezérlője van, tehát dupla akkora a memóriasávszélessége is. Gyakorlatban azt is, hogy több memóriát rakhatsz bele. Egy átlag asztali gépben most 32 GB csak a maximum, ami már egyáltalán nem olyan sok. Egy Opteron mellé jóval többet, de a 12 és 16 magosok mellé még kétszer annyit.
2014. nov. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor az i7 5960x már 128 gigáig engedi a RAMot.
2014. nov. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: egy 300 ezer forintért árult processzort én nem sorolnék a tipikus asztali gépek közé, de egyébként 64GB-ot tud.


140eFt-os, 12 magos Opteron-6344 processzor, amit én használok, Supermicro H8SLF-F alaplappal az 256GB-ot, de nálam is csak 64GB van benne.

2014. nov. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(helyesen: H8SGL-F)
2014. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen a válaszokat.
2014. nov. 16. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!