Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meglehet javítani?

Meglehet javítani?

Figyelt kérdés
Történt egy kis baleset.A monitoromra raejtettem az egeret a monitor fekvő pozicioban volt egy úgy esett rá.A képernyőn durva szinek jöttek elő és úgy nézett ki mintha belenne törve(olyan mint a törött mobil képernyője) a monitornak fizikálisan semmi baja meg ha nyomtam a képernyőt akkor terjedt ez a cucc.meglehet csinálni?kb. Mennyi ? 19inches lg

2014. nov. 13. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
az hogy a burkolóanyag nem tört el, egy dolog, de a háttér világítást(led égőket, lcd-t) sikeresen kinyírtad. Ilyenkor az egész panelt egyben cserélik és eléggé drága mulatság lesz. Lehet olcsóbban kijössz, ha újat veszel, de vidd be szervizbe és kérdezz rá, mennyiért csinálnák meg.
2014. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a pénz!! A monitort kaptam és nekem sikerült elb*non.Megcsináltatom szervízbe majd valamikor ..igazából ráér..de 100% hogy megtudják csinálni?
2014. nov. 13. 22:25
 3/12 anonim ***** válasza:

19"? Az szerintem lcd lesz, nem led. Ezért is terjed nyomásra a szivárvány. Sok cég foglalkozik ezzel, pl:

[link]

[link]

[link]

2014. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem 19 colos LED monitor tv-m van (még nem ment tönkre szerencsére), azért írtam h lcd vagy led. De igaz, folyás inkább lcd-nél van, a benne lévő panelt egy az egyben ki kell cserélni.
2014. nov. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A LED is LCD...
2014. nov. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 nlorant82 ***** válasza:

Csak TFT monitor létezik ebből van kétféle CCFL (ez olyan mint egy neon cső kinézetre csak jóval kisebb és más elven működik)(hideg katódos) ill. van a LED ami szintén TFT technológia mert a panel ugyan az csak a hátérvilágítás gyanánt szolgáló CCFL csövet(ket) cserélték le LED-ekre (plusz az invertert is kicserélik mert itt nincs olyan nagy feszültségre szükség mint a CCFL csöveknél) (hátérvilágítás)amit a hangzatosabb név miatt LED monitornak,LED tévének hívnak van egy eltérő technológia amit viszont OLED-nek hívnak itt maga a TFT panel lett elfelejtve és Organikus LED-ekből építik fel az egész kijelzőt és itt nincs szükség hátérvilágításra sem!


Amúgy javaslok valamit ha leírod nekem privátba a monitorod pontos számát (Típus és Modell) akkor akár a javítást is meg tudjuk oldani! Cégem több mint 5 éve foglakozik Laptopok,monitorok javításával!


Továbbá igaz az a kijelentés hogy nem olcsó mulatság mert a monitor egyik legdrágább részét sikerült károsítanod ( tönkretenned)

2014. nov. 14. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A panelt kell kicserelni??ha a kepernyo serult meg akkor nem konkretan a kepernyot kell kicserelni?
2014. nov. 14. 14:45
 8/12 anonim ***** válasza:

A képernyő mögött van a panel. Az ütődés a képernyőben nem tett kárt, de az elmondásod szerint a panel érintkezőiben igen. Tehát csak a panel rész az, amit cserélni szükséges.

Bár ehhez a szakértők jobban értenek.

2014. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudok feltolteni esetleg kepeket tudok felrakni.a panelt ki tudom cserelni mert szedszedtem a monitort ,csak nemtudom elkepzelni hogy miert a panel a rossz ha a kepernyore esett
2014. nov. 14. 14:56
 10/12 anonim ***** válasza:
A befelé irányuló nyomás miatt. A panel rugalmas, de nem a végletekig, mivel vastag. A vékony képernyő előlap rugalmasabb. Az meghajlott, az ütődés ezért a panel elektronikáján lett elnyelve.
2014. nov. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!