Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyon tudok pendrive-ról...

Zoli026 kérdése:

Hogyon tudok pendrive-ról Windows 7-et telepíteni? / Sürgős

Figyelt kérdés

Addig megvagyok hogy:

- Leszedtem a windows 7-et

- Ráraktam a pendrive-ra a megfelelő progival


De nem tudom bootolni :S :(


Mikor újraindítom és a pendrive a gépben van akkor úgy néz ki mintha lefagyna a bios vagy ilyesmi, úgy értem bejön a gépnek a lógója és alatta van az a töltő csik az eljut a feléig és nincs tovább.


meg menyomom az F2-t ami a bios menü akkor ott is lefagy

Kiír mindent látja a pendrive-ot is de ott se enged tovább csak a fekete képernyőt és rajta azok a dolgok amit lát a gép


+ az van a bal alsó sarokban hogy Entering Setup...


Most várnom kellene vagy mi?


Az enter bill.re nem reagál a többi variációt pedig még nem próbáltam.


Hogy oldjam meg ezt a problémát? Tudom vehetnék dupla rétegűt de nekem a mai napon kellene feltenni és így akarom megoldani nem pedig dvd vel



2014. nov. 7. 16:22
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam hogy 4.9GB (4962) ezért nem fér rá egy normál dvd-re
2014. nov. 7. 16:29
 2/20 anonim ***** válasza:
Egy normális Windows 7 telepítő kevesebb mint 4GB, illetve pont ráfér egy 4GB-os pendrivera. Próbálkozz újra a telepítő letöltésével, MSDN verziót keress. A Rufus programmal pedig tudsz az iso-ból pendrive telepítőt csinálni.
2014. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ezt a Win7-et egy torrent oldalról szedtem amiben integrálva vannak a frissítések ezért ekkora a mérete.

De már szedek egy másik verziót ami csak 3.4gb

Amivel pedig most gond van azt az universal usb installal csinálom hátha jó lesz.


Mert próbáltam azt a windows usb progit is amivel pendrive-ra tom tenni de az a progi ntfs fájlrendszert csinált a pendrive-ból és lehet ez a gond, most ez a progi fat 32-be nyomatja fel a win7-et. remélem így sikerülni fog :S

2014. nov. 7. 16:45
 4/20 anonim ***** válasza:

Vigyázz, ezzel le fogod gyalulni a pendrive-odat, és ha nem vigyázol, akkor hazavághatod az egész HDD-t!


cmd.exe, fut rendszergazdaként, root jelszót beír. Egy sor, egy parancs.

diskpart

list disk

Kiválasztod, hogy melyik a pendrive mérete alapján. Ha nem vagy benne biztos, akkor sajátgép, jobb klikk, manage, tárolás, ott is ugyanúgy vannak számozva a lemezek, és betűjel alapján ráismersz.

select disk (pendrive száma)

clean (ÖSSZES ADATOT TÖRLI, MÉG A PARTÍCIÓS TÁBLÁT IS!)

create partition primary

select partition 1

active

format fs=NTFS

assign

exit


Így a pendrive-od bootolható-nak tűnik a BIOS v. UEFI szemében, és van betűjele. Berakod/felmountolod a win telepítőt, amit a pendrive-ra akarsz írni.

Feltételezve, hogy a D-be mountoltad a telepítő ISO-t, és az E a pendrive-od (betűjeleket értelemszerűen átírod)

D:\BOOT\BOOTSECT.EXE /NT60 E:


Azután ISO-rol pendrive-ra Ctrl-A Ctrl-C Ctrl-V

Kész, és semmilyen progi nem kellett hozzá!

2014. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nekem bonyolult vagy inkább jobban fogalmazva nem értem hogy hogy magyarázod.


A pendrive betűjele, E


cmd-rendszergazdaként


- eddig jutottam el a többit nem értem mert vagy nem csinál semmit amit leírtál vagy csinál de nem tok tovább haladni mert nem lehet írni sehogy

2014. nov. 7. 17:03
 6/20 A kérdező kommentje:
a daemon tools-é pedig, F
2014. nov. 7. 17:05
 7/20 A kérdező kommentje:
ja de működik csak én írtam el a dolgokat
2014. nov. 7. 17:14
 8/20 A kérdező kommentje:
most épp formáz, nagyon remélem hogy a pendrive-ot
2014. nov. 7. 17:16
 9/20 A kérdező kommentje:
a vége akkor csak annyi hogy beteszem a deamon tools-ba és átmásolom a pendrive-ra????? (a win7 telepítőt)
2014. nov. 7. 17:19
 10/20 A kérdező kommentje:
vagy ezt a CMD-vel tegyem meg?
2014. nov. 7. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!