Vajon miért csak 10×-es sebességgel (min. ) hajlandó dolgozni a CD íróm?
CD írásra szoftveres oldalról UltraIso-t használok, friss, teljes verziót. Maga a gépem Acer TravelMate 4740G.
A gond az, hogy az időtállóság kedvéért én szeretném 4×-es sebességgel kiírni a saját magam használta, archiválta CD-ket. Ezt az opciót fel is kínálja a program, de aztán valahogy makacsul és hajthatatlanul, bármilyen CD is legyen az (egyébként Verbatim 52×-es CD-ről lenne szó, tudtommal a márka az megbízható), mindig a vége az lesz, hogy 10×-es sebességgel kezdi kiírni és a végére is minimum 8-8.5×-ös lesz az átlag írási sebesség.
Mivel utálom, ha a gépem helyettem dönt, szeretném tudni, hogy hogyan és mivel (pl. program) tudnám elérni a 4×-es biztonságos írási sebességet.
Nyomatékosítanám, a 4×-es írási sebességből nem akarok engedni, akár valaki azt mondja, hogy jó a 10×-es sebesség, akár nem.
Kérem az válaszoljon, aki konkrét megoldással tud szolgálni!
TPB -> az meg mi?? :O
Ezt a rövidítést én nem értem. :/
Amúgy ISO-kat írnék, mert olyan lemezeket másolnék, amik tartalmaznak Boot- meg rejtett-szektorokat, és azt először pontosan ISO-ba kéne írjam, aztán ki egy másik CD-re.
Azért köszönöm az ajánlást!
Utánaolvastam, és a Nero-tól egy kicsit elment a kedvem. Nagyon sok helyen egyöntetűen szídják a neten, és nem csak a kezelőfelülete miatt, hanem mert sok embernek tönkreteszi a lemezeit.
Nekem meg szám szerint 7 évre kéne CD-re archiváljak, ami tudom, nagyon necces és mások számára felesleges játék a tűzzel, de a munkám miatt ezt kell csináljam. Ha meg 7 év múlva olvashatatlan a CD, én szívok. Szemétség amúgy.
Először kipróbálom majd a CDBurnerXP, aztán az Ashampoo Burning Studio-t. Legtöbb helyen ezeket dicsőítik.
Ha annyi fontos a minősége, akkor ne laptop, hanem asztali géppel írd, jobb az írási minőségük az asztali gépbe való íróknak.
Semmi baja sem lesz ha 16x-el írod
"Ha annyi fontos a minősége, akkor ne laptop, hanem asztali géppel írd"
Mond ezt annak a...... X(mittudommárhány) oldalról protekciós "rendszergazdának", akit már én se vernék - ha tehetném - mondjuk háromnegyedrész agyon, ha értene annyira az informatikához, mint egy józan paraszt ember. Nem pedig csak az idétlen (és ostoba) munkakörnyezeti előírásaihoz és specifikációihoz ragaszkodna.
Ezt a laptopot kaptam, vagy ezen dolgozok, vagy a magamén, ami sajna semmivel sem jobb.
Hardveresen meg nehogy már nekem kelljen ráfizetni, ha végezni akarom a munkámat.
De a programot és a lemezt még magam tudom normálisan megválasztani (az adott anyagi kereten belül), ezért kérdeztem a dolgot.
CDBurnerXp-t most itthon nézegetem, de itt ahogy látom, ISO-ba nem lehet írni, ellenben van közvetlen CD->CD másolás.
Az Ashampoo próbaverziójára is ránéztem, de nem mernék rá fogadni, hogy a csili-vili külső mellett számotvető tudás és írási biztonság van. Az itthoni gépem olvasóját például egy-az-egybe képtelen felismerni.
Jaj, bocsánat, figyelmetlen voltam.
Lehet vele ISO-ba írni, sőt, ahogy látom itt van egy másik formátum is, amire azt írja, hogy teljes lemezképfájl.
Ezt én mondjuk nem is tudtam, azt hittem, hogy az ISO-ban már alapból benne van minden.
Az ISO is teljes, nem tudom, mi lehete annál is telsebb. Maradj az ISO-nál, jó az. A DAEMON Tools viszont nagyon jó. Mindenki szerint :)
Ja, a TPB-t nem írhatom ide, de írd be Google-be, a legfelső találat.
Na de a "Daemon Tools" nem egy CD >EMULÁTOR<??!!
Amúgy ez a CDBurnerXP 4.5.4 se tisztességes, pedig nagyon kecsegtetőnek tűnt számomra.
Megadom neki, hogy 4×-es sebességgel írjon, erre elkezdi 24×-es sebsséggel! >( NEKEM MEG MÁR VÖRÖSLIK A FEJEM KÖZBEN!!!
Amúgy TPB-t még itthon SEM tudok használni, mert a netszolgáltatóm tiltja és figyeli. Ha bepróbálkoznék, egyből fekete listára tennének, és kapnám a csillagos egekbe felszámlázott internetdíjat.
Arra adtak anyagi keretet, hogy kiválasszam a megfelelőnek talált programot és céges licenszet vegyek rá, csak annyi a kérésem, hogy olyat ajánljatok, amihez ingyenes DEMO is elérhető, és azzal tisztességesen le lehet tesztelni.
"Az ISO is teljes, nem tudom, mi lehete annál is telsebb."
Gondolom az ISO-nál nem szektor szinten másolják bele a programok a CD tartalmát.
Egyébként pont mostanában volt nálam egy lemez, elvileg gyárilag préselt, és nem tudom, mit csináltak vele ("túlírták", vagy mi), de pl. annál az UltraISO először nem is akarta ISO-ba kiírni, valamilyen *.BIN fájlkiterjesztésre terelt át, és a Windows által elvileg 650 MB-osnak látott CD-ből kiírt 1.2 GB-nyi adatot.
Kérdem én : ez meg mi a jó.... ???
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!